Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 756 informacji. Wszystkie poniżej.

Budżet powiatu przyjęty »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie tom
Budżet powiatu przyjęty. Wydatki zaplanowano na poziomie 88 mln zł, natomiast wpływy do powiatowej kasy oszacowano na 86 milionów.

Targnął się na swoje życie »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie tom
Głogowscy policjanci znaleźli ciało 22-letniego mężczyzny, który zaginął ponad miesiąc temu. Wszystko wskazuje na to, że młodzieniec popełnił samobójstwo.

Bez zera »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie t
Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry „0".

Przybywa policjantów »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie opr. jg
Ostatniego dnia roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło blisko 90 funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu trafią do poszczególnych jednostek rozmieszczonych na obszarze całego województwa.
Zdjęć: 1  

Orkiestra za pasem  »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie tom
10 stycznia odbędzie się już 18. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pieski sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Daniel Biernat
Dla nas Sylwester to czas radości i szalonej zabawy do białego rana. Dla większości naszych czworonożnych przyjaciół ta noc wiąże się z silnym lękiem i poczuciem zagrożenia.
Zdjęć: 3  

Twoje sylwestrowe prawa »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie www.uokik.gov.pl
Czy wiesz, że nieudaną imprezę sylwestrową możesz reklamować? A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o przysługujących nam prawach.

Śmiertelny wypadek  »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie tom
Dziś na krajowej drodze nr 12 doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu volvo z tirem, zginął kierowca samochodu osobowego.

W Karkonoszach zamykają szlaki »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr. aw
Do zamkniętych już szlaków w Karkonoszach dołączyła Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, czyli odcinek szlaku niebieskiego trawersujący północny stok góry.
Zdjęć: 1  

Bawarskie stypendia »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Na absolwentów polskich uczelni czekają roczne stypendia w Bawarii.

Picie bez kaca? »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. red.
Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów napojów wyskokowych. Być może już po następnym Sylwestrze, w Nowy Rok obudzimy się... bez kaca. Brytyjscy naukowcy opracowali substytut alkoholu, który pozbawiony jest jego dotychczasowych wad - donosi "The Daily Telegraph".
Zdjęć: 1  

Wirus znów zabija  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie RW
W dzierżoniowskim szpitalu zmarł mężczyzna, u którego rozpoznano zabójczą odmianę grypy A/H1N1. To już trzecia ofiara śmiertelna zmutowanego wirusa na Dolnym Śląsku. W Świdnicy i w Legnicy o życie walczą kolejni chorzy.
Zdjęć: 1  

Spełnienia postanowień! »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Agnieszka Trzepacz
Któż z nas nie składał przynajmniej raz w życiu noworocznych postanowień. Nasze zmagania życzeniowe nie zawsze kończą się powodzeniem, ale pomimo to, co roku je powtarzamy. Jak się okazuje, z upływem czasu nasze pragnienia także ewoluują.

Po raz ostatni w tym roku »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie ech
Jutro głogowskie Muzeum otwiera swoje drzwi dla wielbicieli sztuki. Oficjalnie zostanie otwarta wystawa artystki malarki - Romy Pilitsidis.

Ogień w pociągu »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie ech
W niedzielę głogowscy strażacy zostali wezwani do pożaru na jednym z peronów dworca PKP. Okazało się, że ogień rozprzestrzeniał się w jednym z wagonów.

Zbierają żywność »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie ech
Produkty z długimi terminami przydatności do spożycia zbierają organizatorzy VII Noworocznego Marszobiegu „Nie jesteś sam”.

Koniec weekendu - policja na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie tom
Kończy się długi świąteczny weekend. Na drogach możemy spodziewać się dziś wzmożonego ruchu.

Ważne dla członków DKF »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
W najbliższy wtorek, 29 grudnia bieżącego roku odbędzie się walne zebranie członków Dyskusyjnego Klubu Filmowego Szpula.

Głównie drogi i oświata »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
Budowa oraz remonty dróg, renowacje placówek oświatowych i budowa nowych mieszkań na potrzeby pomocy społecznej – to jedne z głównych założeń przyszłorocznego budżetu Głogowa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej rajcy głosowali nad projektem przygotowanym przez głogowskich urzędników. Budżet na 2010 rok został przyjęty. Prezydencki projekt został przyjęty głosami rządzącej w mieście koalicji. Radni lewicy i PO wstrzymali się od głosu.

Bogacz zaprasza »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
Krystyna Bogacz zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty plastyczne prowadzone w ramach Pracowni 45 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.
Zdjęć: 1  

Sylwester na dużym ekranie »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
Za jedyne 30 złotych możesz zaplanować sobie Sylwestra. Jeżeli nie zdecydowałeś się na huczne świętowanie Nowego Roku na imprezie do białego rana, może interesujący wyda się Sylwester spędzony w kinie, na trzech specjalnie wybranych seansach?
Zdjęć: 1  

Rowery dla domu dziecka »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
Cztery rowery przekazało Głogowskie Towarzystwo Tenisowe wychowankom domu dziecka. Prezent trafił do najmłodszych w Wigilię. Oprócz rowerów dzieci otrzymały również odzież sportową.

Warsztaty w Mayday »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
Przed świętami ozdoby choinkowe i stroiki bożonarodzeniowe, a po świętach fotografia. Już jutro głogowski Klub Mayday zaprasza na warsztaty zorganizowane w ramach świetlicy artystycznej.

Zbierają na aukcje »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
Już 10 stycznia odbędzie się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do wczesnego wykrycia i terapii nowotworowej u małych dzieci.

Sylwester pod gwiazdami »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie ech
W tym roku mieszkańców Głogowa czeka sylwestrowa zabawa sylwestrowa pod gwiazdami.

Wesołych Świąt! »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie ech
Naszym Czytelnikom życzymy przede wszystkim spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych nam osób.

Wasza wysokość kurdupel »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie kt
Ledwo sięgali do mównicy, a pociągnęli za sobą tłumy. Paradoks niskich przywódców od lat zastanawia antropologów, psychologów i socjologów. Także dzisiaj, z europejskich liderów trudno byłoby stworzyć drużynę koszykówki.
Zdjęć: 1  

Jedźmy ostrożnie! »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie ech
Spokojna doba na ulicach Głogowa i powiatu głogowskiego. Jak do tej pory policjanci nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń.

W Nowy Rok z Waldemarem Malickim »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie ech
Tradycyjne w Głogowie organizowany jest koncert noworoczny. Tym razem mieszkańcy mogą wysłuchać popisów Waldemara Malickiego.
Zdjęć: 1  

Kolędy z Beati Cantores »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie ech
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores i Gmina Miejska Głogów zapraszają na koncert kolęd i pastorałek.
Zdjęć: 1  

Unijni oszuści »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie ech
Starsza kobieta padła ofiarą oszustwa. Obiecano jej, że dostanie wsparcie finansowe z Unii, musiała jedynie spełnić kilka warunków, między innymi podać numery seryjne banknotów jakie miała w domu.

Bezpiecznie w święta »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie ech
Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność, zwłaszcza w świątecznym okresie wzmożonego ruchu na trasach i zwiększonej aktywności złodziei.

W Głogowie marzną »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie ech
Przerwa w dostawie ciepła w Głogowie. Odwołano lekcje w szkołach i zajęcia w przedszkolach.

Parkometry już na ulicach »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie ech
Prawdopodobnie jeszcze przed świętami zakończy się montaż parkometrów na ulicach Głogowa. Przetarg na wykonanie tego zadania wygrała firma Siemens, która już rozpoczęła prace.

Budżet na przyszły rok »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie ech
Nad przyszłorocznym budżetem będą debatować dzisiaj radni z Głogowa. Jest to jeden z punktów obrad sesji rozpoczynającej się o godzinie 16.00 w Sali Rajców w głogowskim Ratuszu.

Rozprawa za kota »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie ech
Kilka minut dzieli nas od ponownego rozpoczęcia procesu przeciwko Marianowi S., byłemu szefowi ochrony w głogowskim Tesco. Przypomnijmy, że Marian S. stanął przed sądem podejrzany o brutalne znęcanie się nad zwierzętami.

A4 zablokowana »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Problemy z przejazdem na autostradzie A4. Przy zjeździe w stronę Chojnowa w kierunku Wrocławia drogę zatarasowała ciężarówka.
Zdjęć: 2  

Zwyrodnialec usłyszał wyrok »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Zapadł wyrok w sprawie skatowanego na śmierć 3,5-letniego Bartka. Mariusz V. - zabójca chłopca, a konkubent jego matki - resztę życia spędzi w więzieniu. Natomiast Iwona K, matka 3,5-latka została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. Ukarania kobiety domagała się nawet jej matka.
Zdjęć: 1  

Krucyfiks nad stajenką »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
Dla chrześcijan sprawa z Bożym Narodzeniem jest prosta – obchodzone jest w dzień kiedy urodził się Jezus Chrystus. Dokładna data jest oczywiście sporna – jednak dla wierzących chrześcijan to kwestia drugorzędna. A jak święto Bożego Narodzenia traktuje religioznawca? Kiedy się pojawiło, jakie miało znaczenie i jak wyglądało przed wiekami? - z dr Izoldą Top – Wójtowicz, religioznawcą z Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawia Robert Włodarek.
Zdjęć: 6  

Szczęśliwy fotograf  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
- Kiedyś sporo piłem, ale to już przeszłość – znalazłem inny sposób na życie, fotografowanie się ze znanymi ludźmi uczyniło mnie szczęśliwym człowiekiem – mówi Stanisław Domański. Znają go politycy, gwiazdy filmowe, operowe śpiewaczki oraz chyba wszyscy ochroniarze. Na co dzień pracuje we wrocławskiej restauracji The News.
Zdjęć: 18  

„Uwaga! Zły Marian” »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie ech
Nie odbyła się zaplanowana na godzinę 9.00 rozprawa przed głogowskim sądem, skierowana przeciwko Marianowi S. oskarżonemu o znęcanie się nad zwierzętami. Marian S. nie dojechał na rozprawę.
Zdjęć: 3  

Korzystne zmiany »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie zzz
Związek Banków Polskich wystąpił do Sejmu z inicjatywą nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej.

Kolejne wydawnictwo o Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ech
Mieszkańcy Głogowa mogą zakupić kolejne wydawnictwo dotyczące bezpośrednio ich rodzinnego miasta. Tym razem książka zatytułowana „Pan zamieszkał pośród swojego ludu. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, 1989-2009” opisuje 20 lat istnienia jednej z głogowskich parafii.
Zdjęć: 1  

Straty w ostatnich minutach »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ech
Sześć punktów stracili w ostatnich minutach meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów. Mecz, który wydawał się już wygrany, ostatecznie zakończył się remisem.

Kasa na kulturę »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ech
Ponad 200 tysięcy złotych do podziału ma miasto na zadania związane z szerzeniem kultury i tradycji narodowych. Do 18 stycznia władze czekają na zgłoszenia do konkursu.

Wyróżnieni stypendiami »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ech
244 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów odebrał stypendia przyznane przez prezydenta miasta Głogowa, Jana Zubowskiego.
Zdjęć: 5  

Anioły z Radwanic »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ech
Spotkanie „Z Aniołami w górę” zorganizowano w Radwanicach. Przyczyniły się do tego władze Radwanic, gminny oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
Karambol na autostradzie A4. Droga jest nieprzejezdna.

Więcej nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie efi
W okresie styczeń - listopad 2009 r. oddano do użytkowania 143,3 tys. mieszkań, tj. o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2007 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Koparką po pijaku »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie ech
Ponad dwa promile alkoholu miał operator koparko-ładowarki zatrzymany przez głogowskich policjantów. Mężczyzna pracował przy remoncie drogi na Serby.

Jak wyprowadzić auto z poślizgu? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Violetta Bubnowska – dyrektor ośrodka doskon
Gdy na drogach zima, korków i stłuczek coraz więcej, należy pamiętać o podstawowych zasadach zachowania na „białej” drodze. Najważniejszym elementem decydującym o właściwym zachowaniu w samochodzie jadącym po śniegu jest spokój i opanowanie.
Zdjęć: 1  

Szykany Mariana S.? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie ech
W najbliższy poniedziałek (21 grudnia) przed Sądem Rejonowym w Głogowie odbędzie się rozprawa przeciwko Marianowi S., któremu zarzuca się znęcanie nad zwierzętami. Proces przeciwko Marianowi S., byłemu szefowi ochrony z głogowskiego hipermarketu Tesco rozpocznie się po raz drugi.

Herb i flaga »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie rr
17 grudnia Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie ustanowienia herbu i flagi heraldycznej Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Przygotuj się do drogi »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie ech
Zima, pełno śniegu, w planach wyjazd w góry, do rodziny – jednym słowem kilka godzin za kółkiem w ciężkich warunkach na drogach. Do takiego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować.

Przychylni dla wiatru »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie dp
O 12 miesięcy skróci się procedura budowy elektrowni wiatrowych i innych inwestycji energetycznych w gminach – przewiduje projekt przygotowany w komisji „Przyjazne Państwo”. Cześć samorządów ma jednak wątpliwości.
Zdjęć: 1  

Spotkanie opłatkowe dla samotnych »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ech
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tych dniach nie powinniśmy zapominać o bezdomnych i samotnych, dla których ten czas bywa wyjątkowo trudny.

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Do zderzenia trzech samochodów doszło około godziny 7.00 na autostradzie A4, na 85 kilometrze między niedaleko Bolesławca koło zajazdu "Pod Kogutem" na drodze w kierunku Wrocławia.
Zdjęć: 12  

Powołani do kadry »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ech
Cztery zawodniczki lubińskiego szczypiorniaka dostały powołanie do kadry na konsultacje w Dzierżoniowie. Oprócz tego, na mistrzostwachEuropy w 2010 roku maja szansę zagrać – bramkarz Zagłębia i kołowy Chrobrego Głogów.

Gospodarze wygrali »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ech
Reprezentacja chłopców ze szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie wygrała w VIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej o puchar dyrektora szkoły.

Zapraszają na narty »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ech
Głogowskie Towarzystwo Narciarskie zaprasza wszystkich wielbicieli desek na wyjazd do Pecu. Dla narciarzy to początek sezonu, dlatego takiej okazji nie można przegapić.

W nowy rok biegiem »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ech
Tradycyjnie już 1 stycznia w Głogowie odbędzie się noworoczny marszobieg. Tych, którzy w Nowy Rok chcą wejść aktywnie zapraszamy na godzinę 14.00 na Stare Miasto.

Ostrożnie z fajerwerkami »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ech
Jeśli fajerwerki – to tylko w obecności osoby dorosłej – apeluje policja. Dzieci i młodzież, które często dla zabawy odpalają petardy mogą ulec groźnym wypadkom.

Skorzystali z okazji »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ech
Zatrzymano pięciu młodych mężczyzn, którzy brali udział w kradzieży telefonów komórkowych z jednego z zakładów usługowych. Tłumaczyli, że skorzystali z okazji. Teraz odpowiedzą przed sądem.
Zdjęć: 1  

Zawsze można odpłynąć »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Robert Włodarek
- Tu będzie salon, tu korytarz, tu pokój dla dzieci – opowiada Kamil Zaremba. W pierwszej chwili czuję się niezbyt pewnie - stoimy na ogromnym betonowym postumencie, który... pływa na powierzchni wody. - Nie zatonie? - pytam. -Absolutnie! To będzie dom mojej rodziny... dom na wodzie.
Zdjęć: 28  

Sojusz popiera Szmajdzińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie tom
Legnickie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej popierają Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Zdjęć: 2  

Będą nowe dowody osobiste »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie JG
Rząd przygotowuje się do zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych. Nowe z podpisem elektronicznym i specjalnym chipem zawierającym dane personalne mają być wydawane od stycznia 2011 roku.

Konkursy i inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie Robert Borkacki
Ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska rozmawia Robert Borkacki.
Zdjęć: 1  

Wypełnij identyfikator »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie ech
Ważna informacja dla osób, które wcześniej złożyły deklaracje potwierdzające chęć udziału w najbliższym finale WOŚP w sztabie MOK.

Potrącona na przejściu »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie ech
Kolejne potrącenie pieszego na pasach. Starsza kobieta ze złamaną nogą została przewieziona go głogowskiego szpitala. Policja apeluje do mieszkańców o wzmożoną uwagę na drogach.

Żeby Polska była Polską »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie ech
O przewadze żartu nad czołgami i rakietami mówił Jan Pietrzak, znany polski satyryk, który wystąpił w Głogowie na koncercie upamiętniającym 28 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Zdjęć: 6  

Światła za miesiąc »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie ech
W prawdzie dopiero za około miesiąc poprawnie działać będzie sygnalizacja świetlna wzdłuż ulicy Poniatowskiego, ale znacznym ułatwieniem dla kierowców będzie włączone wczoraj oświetlenie drogi.

Policja szuka świadków »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie ech
Głogowska policja szuka świadków wypadku drogowego z 21 listopada bieżącego roku. Zdarzenie miało miejsce około godziny 17.15 na ulicy Gwiaździstej w Głogowie.

Euro ma logo »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Wiemy już jak wygląda logo Euro 2012 – to trzy budzące się do życia kwiaty. Największy, środkowy ma kształt piłki, na dwóch mniejszych znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Na uroczystości w Kijowie poznaliśmy też hasło imprezy: Razem tworzymy przyszłość.
Zdjęć: 1  

Rokita do odsiadki »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Jan Rokita powinien unikać podróżowania na teren Niemiec. Poszukuje go tamtejsza prokuratura, która wydała nakaz aresztowania byłego polityka. To wynik awantury do jakiej doszło w lutym na pokładzie niemieckiego samolotu w Monachium.
Zdjęć: 3  

Pamiętajmy o nich »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie ech
Zima przyszła do nas na dobre. Spadł już pierwszy śnieg, a temperatury coraz częściej spadają poniżej zera. W takich momentach nie możemy zapomnieć o osobach bez dachu nad głową.

3 lata za dragi »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie ech
Wyrok do trzech lat więzienia grozi głogowianinowi podejrzanemu o posiadanie narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w trakcie awantury.

Uratowali jej życie »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie ech
Ratownicy pracujący na pływalni Chrobry w Głogowie uratowali życie jednej z mieszkanek miasta. Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie ech
41-letni mieszkaniec Głogowa został potrącony przez samochód. Pomimo pomocy udzielonej przez lekarzy pogotowia ratunkowego, mężczyzny nie udało się uratować.

Pietrzak w Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie ech
Jan Pietrzak wystąpi w Głogowie. Znany w całej Polsce artysta już jutro da koncert w Miejskim Ośrodku Kultury.
Zdjęć: 1  

Filmowy Sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie ech
Nie masz konkretnych planów na ten szczególny dzień w roku? Może więc spędzisz Sylwestra w kinie oglądając wybrane przez organizatorów Filmowego Sylwestra pozycje?

Zdenerwował się karą »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie ech
21-letni mieszkaniec Głogowa zdenerwował się tym, że musi zapłacić karę za spalenie kontenerów na śmieci, które zniszczył rok temu. Ze złości wyszedł na ulicę i podpalił kolejne.
Zdjęć: 1  

W okolicach muzyki »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie ech
Dzisiaj startuje Weekend Kulturalny w okolicach muzyki organizowany w ramach Festiwalu w okolicach pięciu muz.
Zdjęć: 1  

Franki i funty bez zmian »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. aw
Szwajcarski bank centralny nie zmienił stóp procentowych. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów nadal wynosi od zera do 0,75 proc.

Uwaga na kieszonkowców »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie ech
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, gorączka zakupów, nasze roztargnienie i pośpiech to również doskonała okazja dla kieszonkowców. Policjanci informują jak ustrzec się przed drobnymi kradzieżami.

Setny Orlik w Pęcławiu »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie ech
Dolny Śląsk może się już pochwalić setką boisk wybudowanych w ramach programu Orlik 2012. Dzisiaj to „okrągłe” boisko uroczyście oddano do użytku w Pęcławiu.
Zdjęć: 1  

20 nowych licencji »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie ech
20 nowych licencji dla taksówkarzy zostanie wydanych w przyszłym roku. O zwiększonej ilości licencji decydowali radni miejscy na ostatniej sesji.

Wybuchowe znalezisko »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie ech
Nietypowe znalezisko odkopali wczoraj robotnicy pracujący na ulicy Kamienna Droga w Głogowie. Pod warstwą ziemi znaleźli sześć pocisków artyleryjskich.

Grzywna dla woźnicy »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie ech
Pijany woźnica został zatrzymany przez głogowskich policjantów. O tym, że wóz konny porusza się po drodze bez żadnego oświetlenia, policję informowali kierowcy.

Żywność trafi do potrzebujących »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie ech
Ponad 1,5 tony żywności udało się zebrać w trakcie minionego weekendu koordynatorom ogólnopolskiej akcji Banków Żywności.

Jubileusz literacki »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie ech
W najbliższą sobotę (12 grudnia) w Wentylatorni w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się spotkanie z okazji Jubileuszu X-lecia Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego.

Miasto wesprze PWSZ »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie ech
250 tysięcy złotych planuje przekazać miasto głogowskiej Państwowej Wyższej Uczelni Zawodowej. Władzom zależy na tym, aby pieniądze z budżetu zostały spożytkowane na zakup sprzętu do poszczególnych pracowni.

Generał zaprosił sowietów? »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie red
Jak pisze „Rzeczpospolita” w 1981 roku gen. Wojciech Jaruzelski prosił Rosjan o interwencję.

Rozdali kamizelki »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie ech
90 kamizelek odblaskowych trafiło do głogowskich przedszkolaków. Oprócz tego maluchy poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Zdjęć: 4  

Bezpłatne chipy dla psów »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie ech
21 tysięcy złotych wydało miasto na zakup kolejnej już partii mikroprocesorów identyfikujących zwierzęta, potocznie nazywanych chipami.

Areszt przedłużony »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie ech
Marcin M. oskarżony o trzy zabójstwa – w Ciosańcu i Serbach, następne miesiące spędzi za kratkami. Na ostatniej rozprawie zielonogórski sąd zadecydował o przedłużeniu mu aresztu.

Konto dla seniora »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki oferują specjalne rachunki dla emerytów. Sprawdziliśmy, które z nich mają najciekawszą ofertę.

Amfetamina skonfiskowana »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie ech
30-letni mieszkaniec Głogowa odpowie przed sądem za posiadanie oraz przygotowywanie do rozprowadzenia dużej ilości narkotyków. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.
Zdjęć: 2  

Tanieją Orliki »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mp/serwis samorządowy
Prawie 2 mln zł wynosi różnica między najtańszym i najdroższym Orlikiem realizowanym w tym roku – wynika z danych przekazanych przez urzędy marszałkowskie. W porównaniu do roku ubiegłego koszt budowy tego typu boisk spadł, w zależności od regionu, średnio o 20 - 30 proc.

Połączyli siły »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie ech
Policja, Inspekcja Ruchu Drogowego, funkcjonariusze Straży Granicznej i Izby celnej – wszyscy wyszli dzisiaj na ulice głogowskie ulice, żeby sprawdzić stan nie tylko pojazdów, ale również ich kierowców.
Zdjęć: 6  

Dzieci Głogowa – 900 lat później »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie ech
Już jutro, o godzinie 10.00 w Domu Uzdrowienia Chorych odbędzie się debata pod nazwą „Dzieci Głogowa 900 lat później – perspektywa społeczno-historyczna”. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenia dla dzieci i Młodzieży Szansa.

Mikołajki w Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie ech
Dla głogowian przygotowano wiele atrakcji związanych z dzisiejszym świętem. Będą tańce, konkursy, a całe miasto zaroi się od Mikołajów.

Uważaj na świąteczną promocję  »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie tom
W hipermarketach powoli widać już przedświąteczną gorączkę zakupów.
Zdjęć: 1  

Nordic walking w strugach deszczu »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie ech
Deszcz padający z nieba nie zniechęcił sympatyków biegu z kijkami, którzy zebrali się na głogowskim Rynku żeby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Znamy zwycięzcę »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie ech
Zespół Nurth z Dobroszyc zwyciężył tegoroczny Mayday Rock Festiwal. Grupa walczyła o pierwsze miejsce z trzema innymi zespołami.

Przygarnij pieska »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie ech
Cztery suczki i jeden piesek zostały porzucone przez właściciela. Poszukiwane są osoby z dobrym sercem, które mogłyby zaopiekować się szczeniaczkami.
Zdjęć: 1  

Co ze zwierzętami? »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie ech
Głogów nadal nie ma swojego schroniska dla zwierząt. Bezdomne psy trafiają do przytuliska. Firmie, która podpisała umowę z miastem na zajmowanie się zwierzętami wygasa umowa, nowego przetargu jeszcze nie rozstrzygnięto.
Zdjęć: 6  

Deszcz też kosztuje »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie ech
Już kilkanaście miast wprowadziło taryfy za odprowadzenie deszczówki. Za ich wzorem poszły głogowskie wodociągi. Od 1 stycznia zarządcy dróg i wielkopowierzchniowe sklepy płacić będą za deszczówkę.

Więcej włamań przed świętami? »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie ech
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a to doskonała okazja dla złodziei i włamywaczy. Policja ostrzega – przed wyjazdem zabezpieczmy swoje mieszkania.

Komisarz Lew u przedszkolaków »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie ech
Dzieci z Przedszkola nr 7 miały niecodziennego gościa. Wraz z funkcjonariuszami policji odwiedził je Komisarz Lew.
Zdjęć: 4  

Darmowe pomoce trafią do szkół »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red.
W tym roku Święty Mikołaj będzie wyjątkowo hojny dla szkół. Zestawy pomocy naukowych o wartości przekraczającej 100 000 złotych każdy trafią do 25 liceów ogólnokształcących z województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Ukradli żeby sprzedać na złom »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie ech
Usiłowali ukraść elementy konstrukcji i sprzedać je na złom. Teraz odpowiedzą za to przed sądem. Głogowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usiłowali ukraść element konstrukcji budowlanej z terenu byłej Fabryki Domów w Głogowie. Złom chcieli sprzedać w skupie. Jego wartość oszacowano na 3 tysiące złotych.

Podsumowali Andrzejki »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie ech
Blisko 150 kontroli drogowych, pijani kierowcy zarówno samochodów jak i rowerów – głogowska policja podsumowała trwającą pięć dni akcję policyjną na głogowskich drogach.

Pijana za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie ech
34-letnia kobieta, mieszkanka Głogowa została zatrzymana do kontroli. Okazało się, że prowadziła auto mając bagatela...3,5 promila alkoholu w organizmie.

Koniec darmowych studiów? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. aw
Rektorzy wyższych uczelni proponują, by od 2015 roku studenci bez wyjątków płacili czesne.

Badania za kasę radnych »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie ech
Radni z ramienia lewicy – Cezary Kędzia z Rady Miejskiej oraz Anna Zimna z Rady Powiatu postanowili swoje diety przeznaczyć na badania piersi dla mieszkanek Głogowa.

Kontrakty z NFZ na forum »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie ech
Przyszłoroczne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia będą tematem poniedziałkowego spotkania szefów szpitali z terenów Dolnego Śląska. Placówki medyczne postanowiły wypracować wspólne stanowisko na temat tego jak wyglądać powinny kontrakty podpisywane ze szpitalami.

Od reggae po metal »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie ech
Już w najbliższą sobotę (5 grudnia) fanów dobrej muzyki wszelkich gatunków czeka nie lada gratka – w Klubie Mayday odbędzie się finał Mayday Rock Festiwal.
Zdjęć: 1  

Polska bieda i wielka płyta »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mtm
Sytuacja rynkowa spowodowała, że spadają ceny mieszkań z wielkiej płyty. Jednocześnie to właśnie te mieszkania - właśnie ze względu na cenę - najłatwiej dzisiaj sprzedać.

Mistrzowie recyklingu »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie m
Ogólnopolski Konkurs o Puchar Recyklingu rozstrzygnięty. Prestiżowe nagrody trafiły do instytucji, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i efektywną edukację ekologiczną. Wśród nagrodzonych są dolnoślązacy.
Zdjęć: 1  

Wsparcie od zaraz »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie RED
Niepełnosprawni są często postrzegani jako pracownicy mniej efektywni. Takie myślenie podcina skrzydła tym, którzy poszukują zatrudnienia. Aby zyskali oni poczucie, że są cennymi osobami na rynku pracy i nie wątpiły w swoje możliwości Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stworzyła Centra Pracy oraz Punkty Poradnictwa.
Zdjęć: 1  

Filmowe konfrontacje »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie ech
Nie lada gratka czeka na fanów dobrego kina. Już w najbliższy czwartek rozpoczyna się IV Festiwal Filmowe konfrontacje. Na dużym ekranie będziemy mieli szansę obejrzeć specjalnie na tą okazję wyselekcjonowane filmy.
Zdjęć: 1  

Pieniądze do wzięcia! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mt
Autorzy prac dyplomowych poświęconych tematyce robotyki, automatyki i pomiarów mogą zgłaszać swoje prace do konkursu "Młodzi innowacyjni 2010". Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych.

Mayday zbiera żywność »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie ech
Jak co roku głogowski Klub Mayday włącza się w ogólnopolską akcję zbierania żywności. Głogowianie będą mieli okazje wesprzeć potrzebujących już w najbliższy weekend.

Spotkanie z Maciuszczakiem »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie ech
W najbliższy czwartek, w głogowskim Klubie Garnizonowym zorganizowane zostanie spotkanie z Wiesławem Maciuszczakiem, autorem "Twierdza Głogów. Garnizon i Ludzie. 1630-2009".

Bark chętnych »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie ech
Brak firm chętnych do przeprowadzenia remontu ulicy Orbitalnej w Głogowie jest powodem przełożenia o kilka miesięcy rozpoczęcia prac.

Bili się o podium »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie ech
Spadek formy i niedawno przebyte kontuzje mogły być przyczyną nie najlepszego występu wychowanków Głogowskiego Klubu Judo na Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu juniorów. W sobotę srebro na macie wywalczyła Izabela Korzystka. Niedziela nie był już tak udana.

Dramat na szczycie Ślęży »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie RW
Dramatyczna akcja ratunkowa na wysokości 700 metrów npm. Ciężko rannego mężczyznę zabrał helikopter ratunkowy ze szczytu Ślęży. 50-letni turysta wpadł w głęboką rozpadlinę. Mimo urazu czaszki i klatki piersiowej zdołał zadzwonić na policję.
Zdjęć: 4  

Mniej pociagów »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie opr. RW
Do 11 grudnia wszyscy wybierający się pociagiem z Wroclawia w kierunku Strzelina i Kłodzka będą mieli spore trudności. Z powodu prac remontowych z rozkładu wypadają niektóre połączenia.
Zdjęć: 1  

Koniec prac przy ruinach »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie ech
Już w najbliższą niedzielę zwiedzającym zostaną udostępnione ruiny kościoła świętego Mikołaja. Trwające klika miesięcy prace polegające na zabezpieczeniu zabytku zostały zakończone.

Polska Naszych Marzeń »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie ech
Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Zdjęć: 1  

Będą kolejne rajdy? »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie ech
Wczoraj uczestnicy akcji „Nie ruszaj bez kasku” spotkali się zamiast na trasie, to na uroczystym podsumowaniu dotychczasowych osiągnięć. Pomysłodawczyni rowerowej zabawy stwierdziła z całym przekonaniem, że akcja ma ogromne powodzenie i trzeba będzie zorganizować kolejną, czwartą już edycję.

Biła się o medal »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie ech
Izabela Korzystka, wychowanka głogowskiego Klubu Judo zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata Ju-jistu juniorów w Atenach. Nie jest to jedyny sukces głogowianek.

Barbórkowe strzelanie »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie ech
Wczoraj na lubińskiej strzelnicy LOK odbyły się zawody strzeleckie „Barbórka 2009”. Niespodziankę sprawiła pierwsza drużyna LOK Lubin, która o 10 punktów wyprzedziła faworyta zawodów – LOK Jawor.

Potrącone na przejściu »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie ech
Ze złamaniami i potłuczeniami ciała do głogowskiego szpitala trafiły dwie młode dziewczyny potrącone przez samochód osobowy. Kierowca auta był trzeźwy, dziewczyny potrącił w momencie kiedy przechodziły przez przejście dla pieszych.

25 lat Beati Cantores »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie ech
Dzisiejszego wieczoru obchody 25-lecia swojego istnienia zainaugurował chór Beati Cantores. Uroczysty koncert z tej okazji odbył się w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.
Zdjęć: 1  

Mikołaj będzie w Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie ech
Ten rok będzie wyjątkowy, szczególnie dla małych mieszkańców Głogowa – już 6 grudnia miasto odwiedzi sam Święty Mikołaj. Będą śpiewy i tańce, a także długo wyczekiwane prezenty...oczywiście dla tych, którzy byli grzeczni...
Zdjęć: 1  

Więcej za wodę »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie ech
Radni miejscy Głogowa przystali na podniesienie cen za wodę i odprowadzanie ścieków. Jednocześnie, choć minimalnie, obniżyli poziom dopłat do rachunków głogowian.
Zdjęć: 1  

Podsumowanie na rowerze »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie ech
Jutro o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się uroczyste spotkanie, na którym uczestnicy podsumują trzecia już edycję akcji „Nie ruszaj bez kasku”.
Zdjęć: 1  

Narkotyki, przemoc i... 0 boisk »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie opr. aw
Odbyła się debata, która miała na celu poznanie problemów głogowskiej młodzieży. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozmawiali o uzależnieniach, przemocy oraz małej ilości miejsc, w których mogliby aktywnie spędzić czas.

Stop przemocy »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie ech
Głogowscy policjanci we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowali akcję pn. „Razem przeciwko przemocy”. W Domu Samotnej Matki odbyło się spotkanie z osobami zainteresowanymi tematyką związaną z przemocą.
Zdjęć: 3  

Gdzie robić doktorat? »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Red.
Doktorant w Szwecji ma pełne prawa pracownika uczelni, jego pensja (którą dla podwyższenia prestiżu nie określa się tam mianem stypendium) jest na wysokości 2.700 EUR miesięcznie…
Zdjęć: 6  

Kryptonim Andrzejki »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie ech
Do 1 grudnia potrwa akcja głogowskich policjantów prowadzona od kryptonimem „Andrzejki”. Co się kryje pod ta nazwa? Oczywiście wzmożone kontrole policyjne na drogach.

Koncert na spełnienie marzeń »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie ech
Już 11 grudnia w Wentylatorni głogowskiego MOK odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji A ku ku.
Zdjęć: 1  

Górnicze wspominki  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie (v-k)
Spotkali się, nawet nie w dniu świętej Barbary. Choć okazja miała być właśnie taka - Barbórka. I znów były odświętne górnicze mundury, kufle z dawnych karczm piwnych, frywolne przyśpiewki...
Zdjęć: 2  

Mandaty z uśmiechem »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie ech
Źle parkujesz i nie przestrzegasz zasad ruchu drogowego – masz smutną minkę. Stosujesz się do obowiązujących praw na drodze – masz wesołą minkę.
Zdjęć: 6  

Groźnie wyglądało »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie ech
Do głogowskiego szpitala trafiła młoda kobieta potrącona przez samochód. Na szczęście, poza kilkoma siniakami nie doznała poważniejszych obrażeń. Policja zdarzenie zakwalifikowała jako kolizję.

Wymyślili efekt cieplarniany? »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie kt
Dwa tygodnie przed konferencją klimatyczną w Kopenhadze, hakerzy ujawnili materiały kompromitujące zwolenników teorii globalnego ocieplenia.
Zdjęć: 1  

3 promile z dzieckiem »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie opr. aw
Kompletnie pijani rodzice opiekowali się 7 - miesięcznym chłopcem. O sprawie poinformował policję taksówkarz.

Nasze kochane misie »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie ech
Nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy mieli członkowie jury V Konkursu Plastycznego pt.: „Mój ukochany miś” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Zostali odznaczeni »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie ech
Dwóch głogowskich policjantów otrzymało wyróżnienia nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Prezydenta RP.
Zdjęć: 4  

Dzieci tylko w fotelikach »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie ech
Dzieci do 12 roku życia, których wzrost nie przekracza 150 centymetrów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa powinny jeździć w fotelikach samochodowych, nosidełkach lub na specjalnych podkładkach. Niestety nie wszyscy rodzice, tudzież kierowcy przewożący dzieci pamiętają o tym.

Dębski w Pegazie »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie ech
Dzisiaj, o godzinie 18.00 w głogowskim klubie Pegaz, odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Dębskiego.

Kolej świętuje »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie ech
Katarzynom wszystkiego dobrego, a kolejarzom zielonej drogi...jutro swoje święto obchodzą kolejarze, których patronką jest Święta Katarzyna Aleksandryjska.

Strachy na Lachy-finał »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie ech
W środę 25 listopada o godzinie 17.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Perseusza rozpocznie się wernisaż wystawy pokonkursowej III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko Plastycznego "Strachy na Lachy".

Koniec z bezpłatną autostradą »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie opr. aw
Jeszcze półtora roku pojeździmy bez opłat na autostradzie Wrocław – Katowice. Podobny los spotka trasę Zgorzelec – Krzyżowa.

Może mocno wiać »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ech
Biuro Prognoz Meteorologicznych z Wrocławia ostrzega o silnych wiatrach jakie mogą wiać na terenie całego Dolnego Śląska.

Amfa w torebce »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ech
Prawie 200 porcji amfetaminy miała w torebce młoda mieszkanka Głogowa zatrzymana do kontroli przez policjantów. Sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu.

To nie AH1N1 »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ech
Nie potwierdzono obecności wirusa grypy AH1N1 u kobiety, która w ubiegłym tygodniu trafiła do głogowskiego szpitala.

Podwyżki gwarantowane »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ech
Siedem procent więcej za wodę mogą zapłacić mieszkańcy Głogowa. Wszystko zależy od decyzji radnych miejskich, którzy na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej debatować będą nad przyjęciem nowych taryf i obniżeniem dopłat do rachunków za dostarczenie wody i odprowadzenia ścieków.

Sprawdź księgi wieczyste »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie opr. aw
Starosta głogowski apeluje, aby mieszkańcy powiatu sprawdzili zgodność swoich ksiąg wiecznych z rzeczywistym stanem faktycznym.

Kierowcy pod lupą »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie opr. aw
33 mandaty, 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i sprawa w sądzie to efekt działań policji pod nazwą „Bezpieczny Pojazd”. Funkcjonariusze byli wspierani przez Inspekcję Transportu Drogowego.
Zdjęć: 2  

Zarzuty po akcji ABW »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie ech
Zatrzymani w czwartek mężczyźni podejrzani o nielegalną produkcję papierosów usłyszeli zarzuty. Do sądu wpłynęły również wnioski o tymczasowe aresztowanie całej ósemki.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie ech
Dzisiaj, chwilę po godzinie 17.00 kierowca jadący Chryslerem Voyagerem potracił kobietę. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie. Niestety mimo reanimacji nie udało jej się uratować.

Oddaj swoje zabawki potrzebującym »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ech
Głogowski Klub Garnizonowy razem ze Starostwem Powiatowym w przyszłym tygodniu rozpocznie zbiórkę zabawek, które przed świętami trafią do potrzebujących dzieci.

Głogów też może stracić »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Ewa Chojna
- Chcemy przyłączyć się do protestu pozostałych gmin przeciwko powstaniu kopalni odkrywkowej na tutejszym złożu – powiedział nam wójt gminy Pęcław, Artur Jurkowski.
Zdjęć: 1  

Powiat debatuje »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ech
Za godzinę rozpocznie się sesja w powiecie głogowskim. Radni mają do przedyskutowania ponad 20 punktów.

Nielegalne papierosy »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ech
O produkcję nielegalnych papierosów podejrzanych jest osiem osób, w tym właściciel jednej z głogowskich hurtowni. Wszyscy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy ABW. Prawdopodobnie dzisiaj zapadną decyzje o tym, czy trafia oni do aresztu.

Tomcio Paluszek »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie ech
Znany wszystkim dzieciom bohater jednej w ulubionych bajek Tomcio Paluszek, w wykonaniu aktorów Teatru im. C.K. Norwida z Jeleniej Góry, już 29 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.
Zdjęć: 1  

Pomóż potrzebującym »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie ech
Studenci pedagogiki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w zbiórce darów dla rodzin najuboższych.

Dla maluszków »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie ech
Dzieci do trzech lat mają niesamowitą okazję obejrzeć spektakl teatralny dla bardzo małych dzieci w wykonaniu Teatru BLUM z Poznania pod tytułem "Co to?"
Zdjęć: 1  

Zmarł Wojciech Ciszak »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
Wczoraj w nocy, w wieku 71 lat, po ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Ciszak. Ci, którzy go znali są wstrząśnięci. Mówią, że odszedł człowiek wartościowy, którego nie da się zastąpić.

Kradli i sprzedawali paliwo »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
30-letni głogowianin i jego 56-letni teść przyznali się do kradzieży i sprzedaży 15 tysięcy litrów paliwa. Proceder kradzieży trwał od dłuższego czasu. Aktualnie w tej sprawie przesłuchiwani są świadkowie.
Zdjęć: 3  

Głogowski Festiwal Szopek »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
W tym roku już po raz dziesiąty odbędzie się Głogowski Festiwal Szopek. Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową skierowany jest gównie do młodzieży szkolnej, jednak wziąć w nim udział mogą również osoby dorosłe.

Koniec legitymacji ubezpieczeniowych »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
Nie będzie więcej podbijania legitymacji ubezpieczeniowych – z końcem grudnia bieżącego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestanie wydawać te dokumenty. Od 1 stycznia 2010 roku prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej będziemy potwierdzali dokumentami określonymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Zdjęć: 1  

Złoto i srebro z maty »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ech
Dziewięć medali przywieźli podopieczni Agnieszki Nowickiej i Piotra Sławińskiego z X Turnieju Modern Ju-Jitsu o Puchar Burmistrza Lubska. W minioną sobotę młodzi adepci sztuki walki spotkali się na matach ze swoimi rywalami.

Bezpieczne pojazdy »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ech
Czy nasze auta zapewniają bezpieczeństwo nam i pozostałym kierowcom? Czy jadąc nie oślepiamy innych użytkowników dróg? To właśnie będą sprawdzać głogowscy policjanci w trakcie czwartkowej akcji „Bezpieczny Pojazd”.

O rozwoju miasta »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ech
Głogów był jednym z najbardziej przeludnionych miast niemieckich, wynikało to z budowy, a właściwie problemów z rozbudową architektoniczną miasta. Jedną z największych przeszkód były głogowskie fortyfikacje.

O Twierdzy i garnizonie »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ech
Poprzednie wydawnictwa Towarzystwa Ziemi Głogowskiej cieszyły się ogromnym powodzeniem, dlatego też postanowiono wydać kolejny zeszyt, tym razem opisujący dzieje głogowskiej twierdzy i garnizonu.
Zdjęć: 1  

Kup Głoga »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ech
Za jedyne 200 złotych możesz stać się szczęśliwym posiadaczem 4 Głogów – srebrnej monety okolicznościowej związanej z Głogowem.

Będą debatować »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ech
Stawki podatku od środków transportu, wzory formularzy oraz liczba licencji na taksówki – między innymi te kwestie poruszane będą na najbliższej sesji Rady Miejskiej Głogowa.

Przyznał się »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie ech
Trzy miesiące aresztu w oczekiwaniu na rozprawę sądową – 24-letni Tobiasz Sz. przesłuchiwany przez prokuraturę w sprawie wypadku, w którym zginęła 58-letnie mieszkanka Głogowa przyznał się do winy. Jadącego razem z nim samochodem Pawła M. zwolniono za poręczeniem majątkowym.

Pomogli w walce z grypą »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie ech
Coraz więcej polskich miast na różne sposoby pomaga Ukrainie w walce z groźnym wirusem grypy AH1N1. Niezbędne maseczki do naszych sąsiadów wysłała już Legnica, na podobny gest zdecydowały się władze Głogowa.

Za kota przed sąd »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie ech
Odtworzenie nagrania z monitoringu sklepu jest powodem ponownego rozpatrzenia sprawy Mariana S., oskarżonego o znęcanie się nad zwierzętami.

Zmiany w budżecie »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie ech
Nie będzie dofinansowania dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Decyzją radnych miejskich, 2,5 miliona złotych, które były przeznaczone na budownictwo zostanie inaczej spożytkowane. To jednak nie zakłóci planów budowy mieszkań – przekonywał prezydent.

Kradzież na budowie »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie ech
Dwóch mieszkańców powiatu śremskiego zostało zatrzymanych na kradzieży materiałów budowlanych z budowy, na której pracowali. Właścicielka poniesione straty oszacowała na dwa tysiące złotych.

Quadem, z dzieckiem i promilami »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie ech
Prawie dwa promile alkoholu we krwi miał mężczyzna, który jadąc quadem na kolanach wiózł swojego 3-letniego syna.

Magisterka tylko przez internet »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Ewa Chojna
60 procent zajęć przez Internet, 40 procent stacjonarnie – w Łodzi. Łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna według zaleceń Ministerstwa Nauki nie może prowadzić studiów magisterskich w Głogowie.
Zdjęć: 1  

Cały dzień dla ojczyzny »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
W Głogowie uroczystości związane ze Świętem Niepodległości przebiegły w podniosłym nastroju. Na początek odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Zasłużonego dla Miasta Głogowa.
Zdjęć: 13  

Koniec Garnizonu »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ech
Jeszcze tylko do końca tygodnia mieszkańcy Głogowa mogą podziwiać okazy sztuki modelarskiej zaprezentowane na V Głogowskiej Wystawie Modelarskiej Garnizon.

Renata wróciła do domu »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, młoda lubinianka, która przez ostatni rok walczyła o przeszczep płuc wróciła do domu. Jak nam powiedziała – odzyskała swoje życie.
Zdjęć: 1  

Namaluj misia »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ech
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie organizuje konkurs plastyczny na najpiękniejszy malunek swojego ukochanego misia. Udział w konkursie pod nazwą „Mój ukochany miś” mogą wziąć dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Wolontariusze poszukiwani »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie ech
10 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz osiemnasty. Tym razem pieniądze będą przeznaczone na onkologię dziecięcą.

Grozi im 12 lat »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
Zatrzymanym wczoraj mężczyznom podejrzanym o potrącenie 58-letniej mieszkanki Głogowa i ucieczkę z miejsca wypadku grozi 12 lat więzienia.

Kłopoty na uczelni? »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
Głogowska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej z Łodzi ma kolejne problemy? Przynajmniej tak sądzą studenci zaniepokojeni odwołaniem jednego ze zjazdów. Władze uczelni uspokajają – to wszystko z myślą o studentach.

Paralotnia na drutach »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
W sobotnie popołudnie policjanci zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. Na linii średniego napięcia zawisł...paralotniarz.

Szukał grzybów poszukali i jego »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
Blisko godzinę trwała akcja poszukiwawcza mężczyzny, który wyszedł do lasu koło miejscowości Grochowice poszukać grzybów i ...się zgubił.

Czy to próba samobójcza? »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
Czy 56-letni mieszkaniec Głogowa wyskakując z okna chciał popełnić samobójstwo? To właśnie ustalają głogowscy policjanci.

Tragedia pod kościołem »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie ech
Zaledwie kilka godzin potrzebowali głogowscy policjanci aby zatrzymać mężczyznę podejrzanego o potrącenie ze skutkiem śmiertelnym 58-letniej mieszkanki Głogowa.

Z nożem na imprezę »
Tekst opublikowany 2009-11-08, opracowanie ech
31-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany po tym, jak z nożem i kastetem usiłował wejść na jedną z imprez organizowaną w mieście.
Zdjęć: 1  

Pobił ją i okradł »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie ech
12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pobił swoją konkubinę. Został zatrzymany w czwartek wieczorem w Głogowie.

Czterech na jednego »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie ech
Tymczasowy areszt wobec trzech mężczyzn, dozór policyjny za poręczeniem majątkowym i zakaz opuszczania kraju dla czwartego – tak zakończyła się sprawa rozboju do jakiego doszło w jednym z głogowskich pubów.

Ktokolwiek widział »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie ech
29 października wyszła z domu i do tej pory nie wróciła, ani też nie skontaktowała się z rodziną 66-letnia Zofia Golbiak z Głogowa.
Zdjęć: 1  

Słuch po nim zaginął »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie ech
Nadal trwają poszukiwania Lecha Błaszczyka, 55-letniego mieszkańca Głogowa, który na przełomie sierpnia i września 2008 roku wyszedł z domu i słuch po nim zaginął.
Zdjęć: 1  

Sztandar na 10 lat »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie ech
10-lecie istnienia obchodzi w tym roku Gimnazjum Publiczne w Jerzmanowej. To jednak nie jedyna okazja do świętowania – rok temu szkole nadano imię, a dzisiaj odbyła się uroczystość nadania sztandaru.
Zdjęć: 1  

Z konta koleżanki »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie ech
25-letni mieszkaniec Głogowa oszukał swoja znajomą. Z jej konta, bez jej zgody przelał pieniądze opłacając nimi zakłady bukmacherskie. Jak twierdził liczył na szybka wygraną i chciał zwrócić dług. Nie udało mu się.

Uwaga na drogach »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie ech
Pierwszy śnieg, oblodzone drogi, niska temperatura – to wszystko wpływa ujemnie na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Czas nas uczy pogody »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie ech
Piosenki, które każdy zna i śpiewa sobie pod nosem będą tłem dla spektaklu muzycznego "Czas nas uczy pogody". Zapraszamy na widowisko już 8 listopada w MOK.

Z trzema promilami autem »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie ech
Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który przyjechał swoim autem pod sklep w Zaszkowie pod Głogowem. Teraz grozi mu wyrok do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Kostka z drogi na Serby »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie ech
80 ton kostki brukowej po zaniżonej cenie „kupił” mieszkaniec podgłogowskiej miejscowości. Jak się okazało, była to kostka z właśnie remontowanej drogi w kierunku Serbów, a mężczyzna ukradł ją z miejsca składowania.

Koncert na 10-lecie »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie ech
W połowie listopada w Głogowie odbędzie się koncert Roy Bennet Group. Impreza organizowana jest na zakończenie świętowania 10-lecia powiatu głogowskiego.

Z kablami na złom »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie ech
Ukradli kable z budowy domu jednorodzinnego i sprzedali je na złom. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

Bądź widoczny »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie ech
Już jutro głogowscy policjanci przeprowadzą akcję prewencyjna pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. - Będziemy przypominać pieszym i rowerzystom o zasadach bezpieczeństwa w nadchodzącym sezonie jesienno – zimowym – mówi rzecznik komendy.

Wyrok coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie ech
Odbyły się kolejne przesłuchanie świadków w procesie Marcina M. oskarżonego o zabójstwo trzech osób – gosposi księdza w Ciosańcu oraz gosposi i księdza w Serbach. Kolejne rozprawy zaplanowano na grudzień.

Dragi z jogurtem »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie ech
19-letni mieszkaniec gminy Gaworzyce odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Zatrzymany został przez ochroniarzy jednego z marketów po tym jak ukradł...jogurty.
Zdjęć: 2  

Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie tom
W religii chrześcijańskiej 1 listopada poświęcony jest wszystkim świętym. Dzień później modlimy się za dusze naszych zmarłych.

Permanentna inwigilacja! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Robert Włodarek
"Nie podsłuchuj, to nieładnie", to jedno z upomnień, które nie odnosiło pożądanego skutku. Nie ma się co oszukiwać - podsłuchujemy się nawzajem, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To część naszych atawistycznych zachowań, które w prehistorii pomagały przeżyć.
Zdjęć: 3  

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników.
Zdjęć: 3  

Pobol zostaje »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ech
Kolejna nieudana próba odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej w naszym regionie. Na ostatniej sesji w Głogowie radni miejscy debatowali nad projektem uchwały o odwołanie Radosława Pobola.
Zdjęć: 2  

Zaduszki z jazzem »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ech
Dzisiaj w głogowskiej Kolegiacie, w ramach na zakończenie 25 Głogowskich Spotkań Jazzowych odbędą się Zaduszki Jazzowe.

Zmiany na Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ech
Jak co roku, w rejonach głogowskich cmentarzy nastąpią zmiany w ruchu drogowym. Pomimo tego kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i korkami na drogach.

Fałszywe zeznania »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ech
Mieszkaniec Oleśnicy zgłosił kradzież samochodu wraz z towarem. Kiedy obraz z monitoringu miejskiego nie potwierdził tej wersji wydarzeń mężczyzna zmienił zeznania. Teraz odpowie przed sadem.

Taksówkarz nie pozwolił »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie ech
Dwóch pijanych mężczyzn chciało przejechać się taksówką. Kierowca widząc w jakim są stanie nie zgodził się na kurs. Zaczęła się awantura.

W gościnę »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie ech
Policjanci ze Słowacji i Węgier zwiedzili głogowska komendę, spotkali się też z tutejszymi policjantami.

Chciał się zabić? »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie ech
Głogowscy policjanci zapobiegli próbie samobójczej 20-letniego mieszkańca gminy Pęcław. Chłopak zadzwonił do swojej rodziny i poinformował, że chce odebrać sobie życie.

Zatrzymani za napad »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie ech
Trzech mężczyzn odpowie przed sądem za napad rabunkowy. Policja zatrzymała ich po zgłoszeniu pracownicy ze sklepu, który został obrabowany.

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców!

Tony sprzętu do recyclingu »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie ech
Najpierw 12 ton w Lubinie, teraz ponad osiem ton w Głogowie – akcja pod hasłem „Energicznie chroń środowisko” zyskuje coraz większa popularność w naszym regionie.
Zdjęć: 2  

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Wpadli z blachą »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie ech
Kradli miedziane rynny i blachy z dachów kościołów. Teraz odpowiedzą za to przed sądem. Mogą dostać wyroki po pięć lat.

Spieszył się do pracy, trafi przed sąd »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie ech
Jeden z autobusów dowożących ludzi do zakładów pracy uległ awarii. Jego kierowca niewiele myśląc pozostawił pojazd tuż za przejściem dla pieszych na ulicy Wita Stwosza i...odjechał taksówką do drugiej pracy.

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport.

Kolejne prace w Kolegiacie »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie ech
100 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego przeznaczone zostanie na remont zakrystii w głogowskiej Kolegiacie. Prace budowlane mają w ostatecznym efekcie przywrócić dawną świetność tej części świątyni.
Zdjęć: 1  

Chciał wyrzucić trawkę »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ech
Trzy lata więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi Głogowa, który w trakcie kontroli drogowej usiłował pozbyć się narkotyków.

„Dzieci miasta Głogowa” »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ech
Do 30 listopada Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa czeka na prace wykonane w ramach organizowanego pod hasłem „Dzieci miasta Głogowa” konkursu fotograficznego.

Modele do podziwu »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ech
Lotniskowce, pola bitewne, samoloty, wozy strażackie – to wszystko będzie można oglądać od dzisiaj w głogowskim Klubie Garnizonowym, jedynie w znacznie pomniejszonej skali.

Smsy w trumnie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziś, podobnie jak sześć tysięcy lat temu, bardzo często zmarłych chowamy z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali za życia. Rodzina często wkłada do trumny okulary, telefon komórkowy, alkohol…
Zdjęć: 3  

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki.

Chciał się zabić...w Katowicach »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie ech
Głogowianin zadzwonił na policję z prośbą o interwencję...w Katowicach. Mieszkaniec odległego miasta poinformował rodzinę, że chce skoczyć pod pociąg.

Narkotyki w doniczce »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie ech
Policjanci w trakcie rutynowej kontroli i legitymowania młodych mieszkańców zauważyli, że jeden z nich chciał usilnie pozbyć się małego zawiniątka. W paczuszce była marihuana, jednak to nie koniec przewinień głogowianina.
Zdjęć: 1  

Pamiętajmy o bezdomnych »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ech
Ciepłe koce, jedzenie oraz możliwość zakwaterowania w noclegowniach – głogowscy policjanci wraz z pracownikami MOPS rozpoczęli kontrole miejsc gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

Uzależnieni od jednorękiego »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Hazard podobnie jak narkotyk silnie uzależnia. Uzależniamy się grając nie tylko w kasynach, ale również na wyścigach konnych, podczas gry na giełdzie i w totolotka.
Zdjęć: 3  

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości.

Przeprosił i naprawił »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ech
Nie będzie rozprawy w sądzie przeciwko 17-latkowi, który w miniony czwartek zniszczył słupki przy fontannie na placu Jana z Głogowa. Chłopak przeprosił, nawet za pomocą lokalnej telewizji i na własny koszt naprawił szkody.

Zapomnieli zapłacić za piwo »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ech
Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych po tym jak z trzech sklepów wzięli alkohol i zapomnieli zapłacić.
Zdjęć: 1  

Czas na Głogów »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ech
Była zbiórka w Lubinie, potem przyszedł czas na szkoły, a teraz organizatorzy akcji „Energicznie chroń środowisko” postanowili zorganizować zbiórkę elektrośmieci w Głogowie.

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie ech
Dzisiaj na głogowskich drogach policjanci szczególną opieką otoczą niechronionych użytkowników dróg. Główny cel akcji to zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

Pedofil w areszcie »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie ech
Trzy miesiące aresztu – taką decyzje podjął głogowski sąd w sprawie 34-letniego Piotra H., którego zatrzymano w zeszły piątek, po tym jak przemocą doprowadził do stosunku 14-letniego chłopca.

W szpitalu nie musi boleć »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Ewa Chojna
Głogowski ZOZ przystąpił do programu „Szpital bez bólu”. Teraz placówka starać się będzie o certyfikat, który niesie za sobą przekaz, że w tym szpitalu szczególną opieką otacza się pacjentów po zabiegach operacyjnych.

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek.
Zdjęć: 2  

Nagrodzeni za służbę »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie ech
367 osób zostało odznaczonych przy okazji święta obchodzonego przez żołnierzy z 6. Ośrodka Przechowywania Sprzętu w Głogowie.
Zdjęć: 9  

Zgwałcił 14-latka »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Ewa Chojna
14-letni chłopiec został zgwałcony przez 34-letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce w piątek na głogowskim basenie. O aresztowaniu mężczyzny dzisiaj będzie decydował sąd.

Kosela: „To decyzja mądra inaczej” »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie ech
Rada Miejska Głogowa uchwaliła nowe taryfy dla przejazdów autobusami miejskimi w mieście. Według prezesa Roberta Grodeckiego może to być zachęta do wyrobienia karty miejskiej, według Patryka Koseli z Sierpnia '80 to atak na kieszenie głogowian.

Pomógł monitoring »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie ech
17-latek, który wyrywał słupki palisady przy Placu Jana z Głogwa został zatrzymany dzięki nagraniu z monitoringu miejskiego. Policjantom nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zniszczył menie publiczne.
Zdjęć: 2  

Narkotyki ukrył w garażu »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie ech
Prawie 420 porcji marihuany znaleźli policjanci w garażu i mieszkaniu należącym do 25-letniego mieszkańca Głogowa. Teraz zatrzymany odpowie przed sądem.
Zdjęć: 3  

Za kółkiem z promilami »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie ech
Z ogólnymi potłuczeniami ciała do szpitala odwieziono rowerzystę potrąconego przez pijanego kierowcę.

Prezydencka skoda do kasacji »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie ech
Kosztowała 140 tysięcy złotych, a teraz może iść do kasacji – dzisiaj w południe, na moście doszło do stłuczki, w której oprócz dwóch aut – opla i citroena, ucierpiała prezydencka Skoda Superb.

Napadli na stację »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie ech
Trwają czynności policyjne związane z zatrzymaniem dwóch sprawców napadu na stację benzynową przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Głogowie. Sprawcy są na komendzie policji. Muszą wytrzeźwieć.

Chcieli pomóc, a on pijany »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie ech
Policjanci patrolujący ulice Głogowa chcieli pomóc rowerzyście, który przewrócił się obok ich radiowozu. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu.

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

Sztuka dawnej Japonii »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ech
Dzisiaj w Muzeum Archeologiczno-historycznym w Głogowie zostanie otwarta wystawa w całości poświęcona dawnej sztuce Japonii.

Okradł i odpowie »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ech
Z repliką broni wszedł do punktu bankowego przy ulicy Budowlanych. Sterroryzował kasjerkę, zabrał z kasy kilkaset złotych, a teraz za wszystko odpowie przed sądem.
Zdjęć: 3  

Fotoradary popracują »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
„Bezpieczny październik” – pod takim hasłem głogowscy policjanci prowadzą akcję przeciwko piratom drogowym.

Opóźnione autobusy »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
W Głogowie kierowcy autobusów miejskich nadal sprzedają bilety, a pasażerowie skarżą się na duże opóźnienia względem rozkładu jazdy. Według prezesa Komunikacji Miejskiej jedynym rozwiązaniem jest całkowite wycofanie papierowych biletów.

Wyrok za DVD »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
Młody głogowianin odpowie przed sądem za kradzież odtwarzacza DVD. Karę poniosą również jego dwaj 16-letni koledzy, których poprosił o pomoc.

Utrudnienia w ruchu - olej na drodze »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ech
Duża plama oleju na drodze relacji Polkowice - Głogów – służby ratownicze apelują o wzmożona ostrożność.

Utrudnienia na drodze »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie ech
Od dziś na głogowskich ulicach zostaną wprowadzone kolejne zmiany w ruchu. Tym razem dotyczą one skrzyżowania ulic Brama Brzostowska z ulicą Grodzką i Aleją Wolności.

Ginekolog w areszcie »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie ech
Trzy miesiące aresztu dla ginekologa podejrzanego o przyjmowanie łapówek w zamian za zabiegi cesarskiego cięcia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Deklaracja przypłynęła »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Ewa Chojna
Po trzech dniach wędrówki wszelkimi dostępnymi środkami transportu deklaracja poparcia dla utworzenia Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego dotarła na metę.
Zdjęć: 14  

Przejazd zamknięty »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie ech
Prawdopodobnie aż do 26 października zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Topolowej w Głogowie. Wyłączenie z ruchu tak zwanego „placu festynowego” związane jest z remontem przejazdu.

Policjant zwolniony za promile »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie ech
Funkcjonariusz głogowskiej policji zatrzymany za jazdę na „podwójnym gazie” zwolniony z pracy. Taką decyzję podjął wczoraj komendant.

Sztafeta na wszelkie sposoby »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie ech
Jutro do Głogowa przypłynie smocza łódź, a na jej pokładzie symboliczna deklaracja poparcia dla inicjatywy Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego CETC-ROUTE65.
Zdjęć: 3  

Potrąceni na pasach »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie ech
Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych przy ulicy Wita Stwosza w Głogowie. Kierowca osobowego nissana prawdopodobnie ich nie zauważył.

3 promile za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie ech
Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę Audi, który wsiadł za kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Skręcał skręta »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie ech
Monitoring miejski pomógł w zatrzymaniu 22-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, który pod czujnym okiem kamery najpierw zrobił „skręta”, a potem go zapalił.
Zdjęć: 1  

Korupcja na porodówce »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie ech
Głogowski ginekolog podejrzany o przyjmowanie łapówek od pacjentek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału walki z korupcją. Lekarzowi przedstawiono zarzuty. Legnicki sąd zadecydował dzisiaj o tymczasowym areszcie.

Władze Sity nielegalne? »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Ewa Chojna
Czy władze spółki GPK Sita działają legalnie? Radni miejscy z ramienia Platformy Obywatelskiej uważają, że nie, podobnie jak wcześnie zwracali uwagę na prezesurę Czesława Cichonia w TBS.

Przywrócona do pracy »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie ech
Po dwóch latach od rozpoczęcia procesu Wrocławski Sąd Apelacyjny wydał wyrok przywracający Krystynę Piasecką-Matecką do pracy na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Oddaj leki do apteki »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie ech
21 pojemników na przeterminowane leki stoi już w głogowskich aptekach. Mieszkańcy bezpłatnie mogą pozbywać się starych, nie wykorzystanych leków, które specjalnie do tego wyznaczona firma będzie utylizować.
Zdjęć: 1  

Uwaga kierowcy »
Tekst opublikowany 2009-09-27, opracowanie ech
W najbliższy wtorek rozpocznie się remont drogi krajowej nr 12 w Serbach. Na czas remontu nawierzchni ruch odbywać się będzie jednym pasem.
Zdjęć: 1  

Trzeźwy z rana »
Tekst opublikowany 2009-09-27, opracowanie ech
Za jazdę na podwójnym gazie lub po zażyciu narkotyków grozi kara do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy. Właśnie o tym kierowcą będą przypominać policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Zderzenie rowerzystów »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie ech
59 – letni rowerzysta trafił do szpitala po tym jak na drodze rowerowej zderzył się z innym jadącym jednośladem.

Przerwa na dragi »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie ech
Wyrok do trzech lat więzienie może dostać młody głogowianin za posiadanie narkotyków.

Metoda na szkatułkę »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie ech
1500 złotych – taka kwotę stracił mieszkaniec Głogowa, który zaufał oszustom. Policja ostrzega przed dziwnymi sytuacjami i nalega na ograniczone zaufanie co do obcych ludzi.

Amunicja i płyty winylowe »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Odwiedziliśmy najstarszą fabrykę zbrojeniową w Polsce. Zakład w Pionkach niedaleko Radomia produkuje amunicję i materiały wybuchowe. Od lat współpracuje z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej (WITI) we Wrocławiu.
Zdjęć: 7  

Pijana za kołkiem »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie ech
0.8 promila alkoholu w organizmie miała kobieta zatrzymana wczoraj przez głogowskich policjantów za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Skrytykowali Obronę Głogowa »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie ech
Burzliwa dyskusja na ostatniej sesji Rady Miejskiej Głogowa nie dotyczyła jak można było się spodziewać zmian w budżecie, czy spraw bieżących miasta, ale...900 rocznicy obrony Głogowa.

Kradł paliwo »
Tekst opublikowany 2009-09-17, opracowanie ech
Kiedy kierowcy samochodów ciężarowych najspokojniej odpoczywali w kabinach aut, on niezauważony podkradał się do pojazdu i ściągał paliwo. 55-letni mężczyzna zatrzymany na gorącym uczynku, podejrzany jest o co najmniej kilka naście tego typu czynów.

Wpadli z narzędziami »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie ech
Materiały budowlane i narzędzia wartości około 25 tysięcy złotych padły łupem złodziei, którzy włamywali się do domów w miejscowościach Serby i Modła pod Głogowem.
Zdjęć: 3  

Pijany wybijał szyby »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie ech
18-latek odpowie za zniszczenie mienia głogowskiego dworca PKP. Kompletnie pijany powybijał szyby, powodując straty w wysokości 350 złotych.

Policjanci sprawdzają tiry »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie kt
Od godz. 6 rano, na dolnośląskich drogach policja prowadzi wzmożone działania kontrolne. Celem akcji „truck” są przede wszystkim samochody ciężarowe.
Zdjęć: 1  

Dzień bez samochodu »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie ech
Z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu MOK wraz z Urzędem Miejskim zapraszają na rajd rowerowy kończący wiosenno-letni sezon rowerowy.
Zdjęć: 1  

Sady wzięte siłą »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Kornelia Trytko
- Władze budują nam drogi, żebyśmy mogli nimi jeździć do sądów – twierdzi Monika Haładaj. 10 września, na terenie sadów należących do jej rodziny przeprowadzono przymusową akcję wywłaszczeniową. Ma tamtędy przebiegać łącznik Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 6  

Słuszne odszkodowanie? »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie red.KT
Właścicielce ponad 3 – hektarowego terenu przeznaczonego pod budowę łącznika AOW z drogą wojewódzką 347 zaproponowano ponad 4,156 mln zł. Zuzanna Haładaj propozycję odrzuciła. Czy wysokość odszkodowania była słuszna? O opinię zapytaliśmy eksperta.
Zdjęć: 1  

Kto zapłaci za parking »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie RH
Dwa projekty nowelizacji prawa o ruchu drogowym, dotyczące postępowania z autami przymusowo odholowanymi na policyjny parking trafiły do uzgodnień międzyresortowych. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł nieprawidłowość dotychczas stosowanej procedury.
Zdjęć: 1  

Znasz tego mężczyznę? »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie red.
Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA prosi o kontakt każdego, kto mógłby pomóc w identyfikacji mężczyzny widniejącego na zdjęciu.
Zdjęć: 1  

Zwinęli zabawki »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie ech
Trzech chłopców zostało zatrzymanych w związku z włamaniem się do jednego z głogowskich sklepów i kradzieżą drobnych zabawek. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.
Zdjęć: 3  

Prawie 4 promile »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie ech
Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miała kobieta zatrzymana na jednej z klatek schodowych za to, że wybijała szyby. Grozi jej kara grzywny baz wyrok do 5 lat więzienia.

Pomógł monitoring »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie ech
Dzięki nagraniom z monitoringu udało się zatrzymać 28-letniego mężczyznę, który uszkodził lampę zaparkowanego przy jednej z ulic samochodu.

Dlaczego klomby? »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie ech
Nawet do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanym, podejrzanym o zniszczenie klombów w okolicy głogowskiego dworca. Straty spowodowane działaniem wandali oszacowano na około 500 złotych.

Chodnikiem w szkołę »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie ech
Trzech nastolatków zostało zatrzymanych po tym jak płytami chodnikowymi obrzucili budynek szkoły. Sprawcy nie potrafili powiedzieć dlaczego to zrobili.

Niemcy przegrali...po raz kolejny »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie Ewa Chojna
Jeszcze chwila, a wynik bitwy o gród głogowski byłby zupełnie inny niż to zapisano w kronikach historycznych. Pomimo ciężkich walk obrońcom Głogowa udało się jednak pokonać zaciekłego wroga, choć straty w ludziach były ogromne – zupełnie jak 900 lat temu, kiedy wojownicy walczyli na śmierć i życie.
Zdjęć: 29  

Tragedia podczas wędkowania »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie ech
Dwa dni trwała akcja poszukiwawcza 56-letniego mężczyzny z Głogowa, który na jeziorze sławskim wędkował ze swoim znajomym. W pewnym momencie łódka wywróciła się i obaj mężczyźni wpadli do wody. Do brzegu dotarł tylko jeden.

Bułgar z podróbkami »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie ech
20-letni obywatel Bułgarii odpowie za sprzedaż podróbek na głogowskim targowisku. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Zmiany na drogach »
Tekst opublikowany 2009-09-05, opracowanie ech
Dwa najbliższe dni to dla Głogowa czas świętowania. W związku z obchodami 900 rocznicy Obrony Głogowa obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Lewy spirytus »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Karolina Wieczorek
Patrol Straży Granicznej zatrzymał mieszkańca Głogowa, który przewoził 500 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.
Zdjęć: 1  

Skype z urzędnikami »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie ech
Głogowski magistrat zwrócił się teraz w stronę użytkowników komunikatorów internetowych. Z pracownikami urzędu mogą się oni kontaktować za pomocą telefonu Skype.

Zaparkował...na rondzie »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie ech
Nie zauważył przeszkody na drodze, przejechał przez rondo i zaparkował na trawniku na jego środku. Glogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kompletnie pijany prowadził samochód.

Tygodnik zdobywa Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie red.
Od najbliższego wydania nakład bezpłatnego „Tygodnika Wrocławskiego” wzrasta do 30 000 egz. Gazeta staje się jednym z najsilniejszych mediów w stolicy Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Jak dojechać? »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie ech
W najbliższą sobotę rozpoczną się główne obchody 900 rocznicy Obrony Głogowa. Władze miejskie przygotowane są na zwiększony ruch w mieście, a dla zmotoryzowanych udostępnione będą dodatkowe parkingi.

5 lat za firanki »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie ech
Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który zatrudniającej go firmy ukradł...firany na łączną kwotę około 4,5 tysiąca złotych. Teraz odpowie przed sądem.

Pijany kowboj »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie ech
Ponad trzy promile alkoholu miał mężczyzna, który na koniu wracał do domu. Policjantom tłumaczył się, że wracał z dożynek.

Wózkowi złodzieje »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie ech
Trzech 18-latków zatrzymali policjanci po tym, jak ukradli wózek z jednego ze sklepów i jeździli nim po ulicach miasta.

Przedszkolny problem »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie ech
O trzy tygodnie dłuższe wakacje mają przedszkolaki z kilku głogowskich placówek. Być może dzieciom się to podoba, jednak największy problem mają ich rodzice, ponieważ nie wiedzą co począć ze swoimi pociechami.

Obronią Głogów »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie ech
Trzy dni zaledwie dzielą nas od rozpoczęcia głównych obchodów 900 rocznicy Obrony Głogowa. Mieszkańcy miasta będą mogli na własne oczy zobaczyć inscenizację bitwy już w najbliższą sobotę.

Poświęcone Obronie Głogowa »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie ech
Podczas rocznicowych uroczystości obchodzonych w Głogowie będzie można zakupić kolejny zeszyt wydany w ramach Encyklopedii Ziemi Głogowskiej. Tym razem Towarzystwo Ziemi Głogowskiej na kartach zawarło wszelkie niezbędne informacje dotyczące obrony miasta w 1109 roku.
Zdjęć: 1  

Włamał się z zemsty »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie ech
10 lat więzienia grozi 21-letniemu głogowianinowi za włamanie do piekarni. Mężczyzna przyznał się policji, że była to zemsta na właścicielu, ponieważ ten nie chciał go ponownie zatrudnić.

Skoczyła z mostu »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie ech
58-letnia kobieta nie żyje. Skoczyła z głogowskiego Mostu Tolerancji na tory. Nie udało jej się uratować. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Renata oddycha...sama »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Renata Jędrak, która w niedzielę przeszła ciężką operację przeszczepu obu płuc została dzisiaj odłączona od respiratora. Oddycha samodzielnie.
Zdjęć: 1  

Piastów Śląskich bez ciepłej wody »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie ech
Do końca tygodnia mieszkańcy osiedla Piastów Śląskich I i II muszą obejść się bez ciepłej wody. Powodem przerwy w dostawie są remonty.

Utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie ech
Do czwartku potrwają utrudnienia ruchu drogowego związane z remontem nawierzchni na ulicach Wojska Polskiego i Armii Krajowej.

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy.
Zdjęć: 1  

Chciał skoczyć z mostu »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie Ewa Chojna
Wszedł na przęsło Mostu Tolerancji w Głogowie i zagroził, że skoczy do Odry. Kilkadziesiąt minut trwały negocjacje z mężczyzną, który chciał odebrać sobie życie.

Wakacje na wyspie »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie ech
Już w najbliższą sobotę, 22 sierpnia odbędzie się kolejny koncert zorganizowany w ramach Wakacji na wyspie.

3 promile za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie ech
Prawie trzy promile alkoholu miał kierowca zatrzymany wczoraj na ulicy Nadodrzańskiej. Za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem.

Pomóż Wojtusiowi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie pp
Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. Przeprowadzenie każdej z nich wymaga krwi.
Zdjęć: 1  

Glina na gazie »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie ech
Policjanci z Góry zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Okazał się nim głogowski policjant obecnie przebywający na urlopie. Sprawą zajęła się prokuratura.

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

100 tysięcy dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Ewa Chojna
100 tysięcy złotych z budżetu Głogowa władze miasta sprezentowały Legnicy na walkę ze skutkami nawałnicy, która kilka tygodni temu nawiedziła region. Z miast Zagłębia Miedziowego, Legnica ucierpiała najbardziej.
Zdjęć: 3  

10 lat za auto »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie ech
Głogowscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu nowosolskiego podejrzanych o usiłowanie kradzieży samochodu. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Głogów przeciw prywatyzacji »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Ewa Chojna
Przedstawiciele władz Głogowa są przeciwni prywatyzacji Polskiej Miedzi. Radni miejscy wystosowali apel do premiera Donalda Tuska nawołując do rezygnacji ze sprzedaży akcji KGHM.
Zdjęć: 1  

Inwestycje na zdrowie »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Ewa Chojna
Głogowski szpital tonie w długach, jednak nie można powiedzieć, że placówka się nie rozwija. Na najbliższe miesiące w lecznicy zaplanowano szereg remontów, które znacznie poprawią jej funkcjonowanie.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem.

Szukają poszkodowanych »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie ech
Głogowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie uszkodzenia aut zaparkowanych przy ulicy Śniadeckich.

Marcin M. miał wspólników? »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie ech
Czy Marcin M. oskarżony o potrójne zabójstwo miał wspólników? Takie pytanie zadają sobie teraz prowadzący proces mężczyzny, który już raz przyznał się do zamordowania księdza i dwóch kobiet w Ciosańcu i Serbach niedaleko Głogowa.

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego.
Zdjęć: 1  

Niedoszli złodzieje za kratkami »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie tom
Głogowski policjant wracał właśnie do domu ze służby, gdy natknął się na złodziei samochodów. Dzięki reakcji funkcjonariusza plan kradzieży toyoty się nie powiódł a trzej mieszkańcy powiatu nowosolskiego wylądowali za kratkami.

Rekordowy wynik »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie tom
Policjanci stanęli jak wryci, gdy zobaczyli wynik badania na zawartość alkoholu. 45-letnia mieszkanka Głogowa prowadziła samochód mając ponad 3,5 promila. Kobieta stwierdziła, że wypiła jedynie dwa piwa.

Koniec remontu pieca »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie tom
Dobiegł końca remont pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów II. Inwestycja trwała raptem trzy miesiące i pochłonęła 150 milionów złotych.

Cud, że skończyło się na potłuczeniach  »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie tom
Pijany kierowca bmw wyprzedzając motorowerzystę stracił panowanie nad autem. Pojazd najpierw wpadł do rowu, koziołkował i znalazł się na przeciwnym pasie jezdni uderzając jeszcze w inny samochód.

Tajna produkcja w Mąkolnie »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mąkolnie niedaleko Złotego Stoku od przed wojny produkuje się proch czarny. Chcieliśmy zobaczyć jak powstaje najstarszy materiał wybuchowy na świecie. Niestety nie wpuszczono nas na teren fabryki.
Zdjęć: 3  

Próbował przekupić policjanta »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie tom
43-letni mieszkaniec Leszna próbował przekupić głogowskiego policjanta za przymknięcie oka za wyprzedzanie na skrzyżowaniu i przekroczenie podwójnej ciągłej. Leszczynianinowi grozi teraz do 10 lat więzienia za próbę przekupstwa.

Policja szuka świadków wypadku »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie tom
Głogowska policja szuka świadków wypadku drogowego, do którego doszło 27 lipca późnym wieczorem na skrzyżowaniu ulic Brama Brzostowska i Aleja Wolności w Głogowie.

Dewastował auta »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie tom
24-letni głogowianin tak się rozochocił po wypiciu alkoholu, że zaczął dewastować zaparkowane samochody. Właściciele uszkodzonych aut wycenili straty na ponad dwa tysiące złotych, a wandal tłumacząc swoje zachowanie oświadczył policjantom, że coś strzeliło mu do głowy.

Najlepsi dzielnicowi  »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie tom
Najlepszym dzielnicowym zdaniem mieszkańców powiatu głogowskiego jest mł. asp. Piotr Kowalski. Policjant dostał prawie 700 sms-ów.

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Paweł Pawlucy
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne w związku z przewidywanym pogorszeniem warunków pogodowych m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło 2 stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Złożyli ofiarę na ołtarzu wolności »
Tekst opublikowany 2009-08-01, opracowanie tom
1 sierpnia 1944 roku był dla nich nadzieją na wyzwolenie, szansą na niepodległość. Dziś szczególnie pamiętamy o ich losach.

Tragedia w Głogowie - mąż zabił żonę, a potem siebie  »
Tekst opublikowany 2009-08-01, opracowanie tom
Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Mickiewicza w Głogowie. Mąż najpierw strzelił do żony z broni myśliwskiej, a potem popełnił samobójstwo.

Kompletnie pijana matka z dzieckiem na spacerze »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie tom
Szok w Głogowie. Policjanci zatrzymali kompletnie pijaną matkę, która w takim stanie wybrała się na spacer z trzymiesięcznym niemowlęciem.

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni.
Zdjęć: 5  

Głogowscy policjanci świętowali »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie ech
Na głogowskim Rynku odbyła się oficjalna uroczystość z okazji święta policji, a jednocześnie 90 rocznicy powołania Policji RP. Nie obyło się bez podsumowania działań, życzeń wszelkiej pomyślności i awansów na wyższe stopnie dla najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy.
Zdjęć: 7  

Dzieci Głogowskie z niespodzianką »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ech
Pamiątkowe fotografie, dokumenty sprzed 30 lat, a nawet spis osób i firm, które przyczyniły się do powstania pomnika Dzieci Głogowskich – to wszystko znaleźli robotnicy remontujący pomnik.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ech
Wczoraj, późnym wieczorem na jednym z głogowskich skrzyżowań zginął motocyklista. 39-letni mieszkaniec Góry najprawdopodobniej wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Tragedia na wyspie Wolin »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ech
45-letnie mieszkaniec Głogowa utonął w jeziorze Wisełka kiedy usiłował ratować swoją córkę. Dziewczynkę wyciągnięto z wody.

Jutro święto policji »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ech
Już jutro głogowscy policjanci będą świętować. W tym roku święto policji jest szczególne, ponieważ przypada również 90 rocznica powołania Policji RP.

Wyłowiono zwłoki »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ech
Prokuratura zajmuje się sprawą ustalenia personaliów zmarłego, którego ciało wyłowiono z Odry wczoraj wieczorem.

Kradzieże na torach »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie ech
Kradli metalowe elementy na torach i chcieli sprzedać je na złom. Na szczęście policjanci udaremnili ten proceder.
Zdjęć: 3  

120 na liczniku »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie ech
Jeden z mieszkańców zadzwonił na policje i poinformował, że na drodze z Głogowa do Polkowic jedzie auto, z którego wyrzucane są butelki. Próba kontroli pojazdu i kierowcy zakończyła się pościgiem.

Na torach leżą drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Podczas wczorajszej nawałnicy we Wrocławiu nie doszło do poważniejszych awarii na terenach PKP. Gorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Na oczach policjantów »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie ech
Pijany jechał samochodem, na oczach policjantów zjechał z drogi wpadł do przydrożnego rowu. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Drugi stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Paweł Pawlucy
Takich upałów tego lata jeszcze nie było. W całej południowej Polsce, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego ogłoszono 2. stopień zagrożenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zgubnymi skutkami wysokich temperatur.

Biznes z kradzieży »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie ech
Zdecydowali się założyć firmę w branży kamieniarskiej. Jeden z nich potrafił wykonywać nagrobki. Dostali zlecenie, kupili materiał, jednak tego zabrakło na wykończenie całości, więc go...ukradli.
Zdjęć: 2  

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun?
Zdjęć: 8  

Z mitologią słowiańską »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie ech
Głogowskie Stowarzyszenie Literackie, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Klub Garnizonowy w Głogowie ogłosiły II Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny „Strachy na Lachy” czyli Polacy nie gęsi - swoje strachy mają.

Chciał pozbyć się amfetaminy »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie ech
Zaskoczony przez policjantów na polnej drodze mężczyzna próbował pozbyć się narkotyków oraz wagi. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji marihuany i amfetaminy oraz elektroniczną wagę.
Zdjęć: 1  

Chrobry bez sponsora...także w nazwie »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie ech
Głogowscy szczypiorniści stracili sponsora tytularnego, w związku ze zbliżającymi się rozgrywkami zmieniła się również nazwa zespołu.

SOR będzie, ale później »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie ech
Ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji w szpitalny oddział ratunkowy w Głogowie. Istniały szanse, że pod koniec czerwca zostanie podpisana umowa z wyłoniona w przetargu firmą. Niestety nic z tego.

Ukradł rusztowania i wpadł przy kolizji »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie ech
Jak informuje policja, najpierw 26 – letni głogowianin dokonał kradzieży rusztowań o wartości trzech tysięcy złotych, a kiedy był już poszukiwany przez głogowskich policjantów, wpadł bo spowodował kolizję drogową taranując inne auto.
Zdjęć: 2  

Książka od IPN »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red. kt
Instytutu Pamięci Narodowej będzie przekazywał swoje publikacje bibliotekom na terenie Dolnego Śląska. Celem akcji jest propagowanie najnowszej historii Polski, a przede wszystkim historii naszego regionu.
Zdjęć: 2  

Jan z Głogowa odzyskał rękę »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie ech
Rozpoczęły się już prace związane z odnową niszczonego przez wandali pomnika Jana z Głogowa. Renowacją zajął się Maciej Cendlak.

5 lat za komórkę »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie ech
5 lat więzienia grozi mu za kradzież komórki swojego znajomego. Głogowska policja zatrzymała 40-letniego mężczyznę, który przed sądem odpowie za kradzież.

Muzyka i Słowo »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie ech
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka i Słowo” im. Andreasa Gryphiusa. Głogowianie będą mogli posłuchać muzyki żydowskiej z całego świata.
Zdjęć: 1  

Śmierć na budowie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
„To mój ukochany tatuś był...” - w czerwcu ruszyła kampania Państwowej Inspekcji Pracy, dotycząca zagrożeń związanych z robotami na wysokościach. - Chcemy szokować i skłaniać do refleksji – mówi Jarosław Głowacki z wrocławskiego oddziału PIP.
Zdjęć: 3  

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm.
Zdjęć: 1  

Pijany z cudzym autem »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie ech
Zatrzymany do kontroli drogowej 28 letni głogowianin, był nie tylko pijany. Okazało się, że kierował autem, które zabrał bez wiedzy właściciela, a do tego nigdy nie posiadał prawa jazdy.

3 lata za dragi »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie ech
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie narkotyków. Sprawca po zatrzymaniu do kontroli drogowej przez policjantów próbował pozbyć się środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli prawie 60 porcji amfetaminy.

Żłobek i przedszkole w jednym »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie ech
Ponad 1,6 miliona złotych pochłonie inwestycja w adaptację budynku przy ulicy Andromedy 23 w Głogowie na przedszkole publiczne z oddziałem żłobkowym.
Zdjęć: 2  

O Obronie Głogowa w 1109 roku »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie ech
W punktach sprzedaży Empik i Ruch jest już do nabycia komiks opowiadający o bohaterskiej obronie Głogowa w 1109 roku.
Zdjęć: 1  

Znaleźli ciało »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie ech
Przez dwa dni płetwonurkowie szukali ciała zaginionego 21-latka. Działania prowadzone były na gliniance w Jaczowie.

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego.
Zdjęć: 2  

Znaleźli go pod stertą mebli »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie ech
Do 5 lat więzienia grozi 22-letniemu mężczyźnie, który w swoim domu, między innymi pod stertą mebli znaleźli poszukiwanego listem gończym.

Wzmożone patrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Stan techniczny twojego auta pozostawia wiele do życzenia? Wozisz dziecko bez fotelika? Lubisz szybką jazdę nie patrząc na znaki ograniczania prędkości? Jeśli tak, zostaw dziś swoje cztery kółka pod domem lub w garażu.

Potrąceni przez BMW »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie ech
Dwóch 14-letnich chłopców trafiło do głogowskiego szpitala po tym jak potrąciło ich jadące drogą BMW. Zdarzenia miało miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych w Przemkowie.

Na gazie i dwóch kółkach »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie ech
Trzech pijanych kierowców zatrzymali głogowscy policjanci. Dwóch z nich, nie dość, że było w takim stanie, że ledwo mogli ustać na nogach, to jeszcze jechali rowerami.

Za dragi przed sąd »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie ech
Nawet trzy lata więzienia grozi młodemu mieszkańcowi Głogowa, przy którym policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany.

Sidorowicz podinspektorem »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie ech
W czasie uroczystej akademii z okazji 90 rocznicy powołania Policji Państwowej zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie Krzysztof Sidorowicz został mianowany na stopień podinspektora.
Zdjęć: 2  

Najpiękniejsze na plaży »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie ech
Już w najbliższą niedzielę po raz czwarty odbędą się wybory Miss Sławskiej plaży. Młode kobiety staną w szranki o miano najpiękniejszej.

Zemsta pseudokibiców? »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie ech
Powybijane szyby, stłuczone reflektory i podziurawiona karoseria – dla jednego z mieszkańców Lubina wypoczynek nad jeziorem w Boszkowie nie zakończył się najlepiej. Wandale doszczętnie zniszczyli jego auto.

U kierowcy drożej »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Ewa Chojna
Korzystający z przejazdów komunikacją miejską w Głogowie muszą liczyć się z tym, że bilety kupowane bezpośrednio u kierowców będą droższe. Taką decyzje podjęli radni miejscy na ostatniej sesji.

Co władza czyni z ludzi »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie tom
Głupie, upośledzone, ułomniaki i złodziejki. W taki sposób zwracał się do pracownic głogowskiego sklepu "Aldi" kierownik rejonu. Ale to nie były jedyne występki oskarżonego o mobbing Piotra M.

Pobol zostaje »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie ech
Radosław Pobol nadal będzie zajmował stanowisko sekretarza powiatu – radni miejscy nie zgodzili się na jego zwolnienie, o co z kolei zabiegała starosta Anna Brok.

Lato w Twierdzy »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie ech
Specjalnie dla mieszkańców Głogowa przygotowano wakacyjną ofertę zwiedzania Twierdzy Głogowskiej. Przez cały lipiec organizowane będą spotkania połączone ze zwiedzaniem poszczególnych fortyfikacji.
Zdjęć: 1  

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami.
Zdjęć: 2  

Wakacje na sportowo z GOS »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie ech
Od przyszłego poniedziałku ruszają wakacje na sportowo z Głogowskimi Obiektami Sportowymi. Młodzież i dzieci mają szansę pograć w piłkę i wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję.
Zdjęć: 1  

Na stadion poczekamy »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie ech
Jeszcze trochę czasu minie zanim pierwsza płyta stadionu w Głogowie zostanie odebrana przez Głogowskie Ośrodki Sportowe. Wczoraj zarząd GOS po spotkaniu z przedstawicielami wykonawcy powiedział – nie.

Pożegnanie z Polonezem »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie ech
Nie jednemu się łezka w oku zakręci kiedy wspomni czasy świetności Poloneza. Tymczasem głogowska policja pożegnała ostatni taki samochód, który jeździł po ulicach miejskich.
Zdjęć: 2  

Potrącona przez auto »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie ech
Policja ustala przyczyny wypadku do jakiego doszło dzisiaj rano na ulicy Sikorskiego. Starsza kobieta została potrącona przez jadącego BMW. Mężczyzna utrzymuje, że nie przechodziła po pasach dla pieszych.

Dukat Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie aw
- Nie można ich nigdzie kupić. Będą tylko wydawane w formie reszty – tak o wrocławskiej monecie mówił Andrzej Wiśniewski z Mennicy Polskiej. 1 lipca rozpocznie się wielkie polowanie.
Zdjęć: 2  

Kiedyś ruina, dziś luksusy  »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie tom
42 mieszkania w wyremontowanym obiekcie socjalnym czekają na nowych lokatorów. Koszt adaptacji popadającego w ruinę budynku przy ul. Folwarcznej wyniósł ponad 6 mln zł.

Pijany kierowca tira »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie tom
Wielotonowy tir z naczepą prowadzony przez 38 - letniego mieszkańca Barlinka, na łuku drogi w centrum Głogowa wypadł z ulicy i stoczył się w kilkumetrowy wąwóz strumienia. Jak się okazało kierowca był pijany.
Zdjęć: 2  

Grafficiarze na dworcu »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie tom
Dwaj mieszkańcy Wrocławia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i głogowskich policjantów na gorącym uczynku "ubarwiania" sprayem wagonów kolejowych.
Zdjęć: 3  

Król popu nie żyje »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie aw
Niedoszły mieszkaniec Lubiąża, twórca moonwalku, król popu, ofiara operacji plastycznych, rewolucjonista na polu teledysków, oskarżony o pedofilię - swą biografią mógł obdzielić kilkanaście osób. Z czwartku na piątek odszedł na zawsze.
Zdjęć: 16  

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Kilkadziesiąt patroli pojawi się w czwartek, 25 czerwca, na dolnośląskich drogach. Działania policji zostały określone kryptonimem Truck.

Kubot trenerem Chrobrego »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie tom
Nowym trenerem piłkarzy Chrobrego Głogów został Janusz Kubot, znany z prowadzenia Czarnych Żagań czy Miedzi Legnica.

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ewa Chojna
Już po raz trzynasty przyznano prestiżowe nagrody – Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Za działalność w 2008 roku nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach. Jak przyznają sami nominowani – nie było łatwo zdobyć to jedno z najstarszych wyróżnień w regionie dolnośląskim.
Zdjęć: 22  

Kuracjusze napromieniowani radem »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod młotek idzie dawny ośrodek pilotów niemieckich Luftwaffe w Szklarskiej Porębie. Mieszkali w nim m.in. Herman Goering, Mirosław Hermaszewski i Lech Wałęsa.
Zdjęć: 5  

Elektrownia, zakład energetyczny czy EnergiaPro? »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie red.
Energetyka w Polsce w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci podlegała znacznym zmianom. Klienci pamiętają wciąż znajome „zakłady energetyczne”, niektórzy nazywają je nawet „elektrowniami”. Tymczasem nastąpił szereg przeobrażeń, które nie ominęły również legnickiej energetyki.

Bułgar z podróbkami »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie tom
Głogowscy policjanci zatrzymali na miejskim targowisku 32–letniego obywatela Bułgarii, który handlował podróbkami znanych firm odzieżowych i obuwniczych.
Zdjęć: 1  

Wędki w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie aw
Już 24 czerwca rozpocznie się największa impreza wędkarska w Polsce. Czas przygotować spławiki.
Zdjęć: 1  

Kradły kredki i maskotki »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Sąd rodzinny zajmie się sprawą dwóch małych dziewczynek, które przyłapano na kradzieży różnych przedmiotów z jednego z głogowskich hipermarketów. Przez dwa dni dni dziewczynki wyniosły towar wart około 1200 złotych.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Dwa śmiertelne wypadki odnotowali wczoraj głogowscy policjanci. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierowcy stracili panowanie nad pojazdami, które wypadły z drogi. Przyczyny wypadków są ustalane.

Wielbicielei Stachury odliczają godziny »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Już w najbliższy weekend odbędzie się oczekiwana przez fanów Edwarda Stachury Stachuriada. Ta impreza rok rocznie przyciąga wielbicieli poezji śpiewanej z całej Polski. Leśna polana, namioty, wspólne ognisko i gitara – czego trzeba więcej by móc się dobrze bawić?
Zdjęć: 3  

Tomograf jeszcze w tym roku »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Jest zgoda rady społecznej działającej przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Głogowie na zakup nowego tomografu. Szacowane koszty zakupu nowego sprzętu to około dwóch milionów złotych. Tomograf ma pojawić się w lecznicy jeszcze w tym roku.

7 możliwych obwodnic »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Jeszcze dwa tygodnie mają samorządowcy na dokładne przeanalizowanie propozycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie drugiej przeprawy przez Odrę. Pracownicy GDDKiA przedstawili siedem możliwych rozwiązań obwodnicy miasta.

Na gazie wiózł syna »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Niespodziewany wynik przyniosła kontrola autokaru przewożącego dzieci na wakacyjną wycieczkę. Autokar był sprawny technicznie a jego kierowca trzeźwy. Policjanci z Głogowa zatrzymali za to jednego z rodziców, który przywiózł dziecko na wycieczkę – ojciec chłopca miał 3,09 promila alkoholu w organizmie.

Życie Renaty zagrożone. Zbiórka nadal trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Ewa Chojna
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Renata Jędrak, młoda Lubinianka, żona i matka, w końcu wyjechała do Inssbrucka i tam oczekuje na przeszczep płuc. Jednak ostatnie dni przyniosły diametralną zmianę – życie Renaty jest zagrożone.
Zdjęć: 5  

„Bo szukał właściciela” »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie ech
19 – letni głogowianin tłumaczył, że wsiadł do Fiata Marea i próbował go uruchomić bo chciał odszukać właściciela. Został zatrzymany przez poszkodowanych i przekazany policji. Za usiłowanie kradzieży pojazdu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zmiany organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie ech
W dniach 19-21 czerwca na torze motocrossowym w Górkowie odbędą się zawody w ramach mistrzostw Europy. Osoby udające się na imprezę własnym samochodem muszą się liczyć z utrudnieniami oraz zmianami w organizacji ruchu w okolicach toru motocrossowego.

5 lat za kabel »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie ech
18-latek z Głogowa ukradł kabel warty 20 tysięcy złotych. Sprzedał go za 1,4 tysiąca złotych. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Godni naśladowania »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie ech
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kotli przeprowadzili konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kotli pn. „Uczeń godny naśladowania”. Celem konkursu prowadzonego pod hasłami: „reaguję, pomagam, nie jestem obojętny” jest propagowanie wzorowych zachowań dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 4  

Chcesz kontroli autokaru? »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie ech
Wakacje to okres wyjazdów na kolonie i obozy. Z doświadczenia wiemy, że czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci.

Dwa lata za ucieczkę »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie ech
Policjanci z Polkowic zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Grożą mu 2 lata więzienia.

Godni naśladowania »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie ech
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kotli prowadzą konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kotli pn. „Uczeń godny naśladowania”.

Brick Lane już jutro w DKF Szpula »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie ech
Pewnego dnia, życie siedemnastoletniej Nazneen całkowicie się zmienia. Jej nowym mężem jest dużo starszy mężczyzna, jej nowym domem jest blokowisko wschodniej części Londynu. W tym całkowicie innym świecie młoda hinduska dziewczyna stara się znaleźć sens życia i jednocześnie spełnić należycie swój małżeński obowiązek.

Koralina i tajemnicze drzwi »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie ech
Koralina Jones to 11-latka, zbyt przebojowa, ciekawa i żądna przygód jak na swój wiek. Właśnie przeprowadziła się z rodzicami z Michigan do Oregonu.

Straciłeś kołpaki? Zgłoś to na policji »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie ech
Głogowscy policjanci odzyskali kołpaki skradzione z aut zaparkowanych na parkingu Huty Miedzi Głogów w nocy z 13 na 14 czerwca. Właścicieli samochodów proszą o zgłaszanie się po odzyskane mienie.

Znakowali rowery »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie ech
Głogowscy policjanci podejmują szereg działań w celu ograniczenia kradzieży rowerów. Przypominają o prawidłowym zabezpieczaniu pojazdów oraz znakują je specjalnym tajnopisem.
Zdjęć: 5  

Wpadł na targu miejskim »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie ech
Głogowscy policjanci zatrzymali na targowisku miejskim 30 – letniego obywatela Słowacji. Mężczyzna oferował do sprzedaży kilkadziesiąt par butów sportowych. Ich cena i jakość była znacznie niższa od oryginalnych o czym nie koniecznie musieli wiedzieć nabywcy.
Zdjęć: 3  

Smorawiński na Dzień Ojca »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie ech
Już 23 czerwca (wtorek), o godz. 18.30 w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Piastów Śląskich odbędzie się koncert gitarowy Witolda Smorawińskiego.
Zdjęć: 1  

Pijany kierowca busa »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie ech
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę busa. Kierował mercedesem mając w organizmie 1,2 promila alkoholu. W pojeździe było 12 pasażerów. Bus nie miał ważnych badań technicznych.

Krótszy egzamin »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. W założeniu ma to usprawnić proces zdobywania tego dokumentu i skrócić sam egzamin.
Zdjęć: 1  

Chleb w ciało, wino w krew - dziś Boże Ciało »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dziś Boże Ciało. W Kościele katolickim to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Symbolem święta są procesje do czterech ołtarzy.
Zdjęć: 1  

Dla niektórych długi weekend »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Wielu z nas po Bożym Ciele zaplanowało sobie wolny piątek, więc przed nami znów długi weekend. Niektórzy zapewne wybiorą się w dalekie podróże, inni zaplanują wojaże po naszej okolicy. Pamiętajmy jednak o ostrożnej i bezpiecznej jeździe za kółkiem.

O sprzedawaniu...kobiet już dziś »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie ech
Dzisiaj (10 czerwca) w Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wykład o przeciwdziałaniu sprzedaży...kobiet. Wykład poprowadzi Hanna Stróżyńska z Fundacji La Strada.

10 lat za narkotyki »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie ech
Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozprowadzanie narkotyków w jednej z dyskotek na terenie miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli 230 tabletek extasy i 60 porcji amfetaminy.
Zdjęć: 3  

Okradała koperty młodych »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie ech
Okradała koperty z pieniędzmi, które nowożeńcy dostawali w prezencie. O takie przestępstwa podejrzana jest młoda kobieta, zatrzymana przez głogowskich policjantów. Zatrzymana była zatrudniona w jednym z domów weselnych do pomocy przy organizacji i obsłudze imprez.

Fałszywa policjantka zatrzymana »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie ech
29-letnie kobieta podając się za policjantkę wyłudzała wartościowe przedmioty lub oferowała pośrednictwo w załatwieniu za pieniądze różnych spraw. Teraz zatrzymana jest już w zakładzie karnym.

Jak ustrzec się niebezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie ech
Przypominamy, że już w najbliższą środę (10 czerwca) w Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wykład o przeciwdziałaniu sprzedaży...kobiet. Wykład poprowadzi Hanna Stóżyńska z Fundacji La Strada.

Spokojnie to tylko ćwiczenia »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie ech
To był istny koszmar. Terroryści wysadzili most, za Głogowem płonął las, a strażacy nie mieli jak dojechać żeby zgasić ogień. Do tego wszystkiego doszło jeszcze zagrożenie wybuchu odwiertu gazowego. Na pomoc ruszyło wojsko, wezwano również ratowników z Niemiec. Dopiero zmasowana akcja ratunkowa pozwoliła opanować sytuację.
Zdjęć: 9  

Renata czeka na przeszczep płuc »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, 33 letnia mieszkanka Lubina o której wielokrotnie pisaliśmy, została zakwalifikowana do przeszczepu obu płuc. Wyjechała już do Innsbrucku w Austrii.
Zdjęć: 1  

Krew 0Rh+ pilnie potrzebna! »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tsp
Osiemnastomiesięczny Dawid z Wiązowa cierpi na rzadką i groźną odmianę białaczki szpikowej typu M6. Terapia wymaga częstych transfuzji. Rodzice chłopca zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogli by ofiarować ten najcenniejszy z darów – krew 0Rh+.
Zdjęć: 1  

Dni Głogowa w strugach deszczu »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Koncerty, spektakle, zabawy dla najmłodszych – trzy dni imprezowania w Głogowie już za nami. Pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy dopisali i razem bawili się pod sceną ustawioną na targowisku miejskim.
Zdjęć: 40  

Naruszyli mir domowy? »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Czy członkowie WZZ Sierpień 80 popełnili przestępstwo okupując biura poselskie należące do posłów Platformy Obywatelskiej?
Zdjęć: 1  

Zabawę czas zacząć »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie ech
Przez trzy najbliższe dni mieszkańcy Głogowa będą świętować. Muzyczna oferta przygotowana specjalnie na ta okazję zapowiada się ciekawie.
Zdjęć: 1  

Krwawy początek »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie ech
Już jutro rozpoczyna się trzydniowe świętowanie w Głogowie. Początek Dni Głogowa minie jednak pod znakiem zbiórki krwi.

Policjanci zapraszają do siebie  »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie tom
Przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych będą mieli okazję poznać pracę głogowskich policjantów. Od 8 do 10 czerwca komenda powiatowa zaprasza na dni otwarte.

Z promilami za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie ech
33 – letni mieszkaniec Gaworzyc, który spowodował kolizję w niedzielny wieczór na jednej z ulic Głogowa miał aż 3,68 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez poszkodowanego i przekazany policji.

O sprzedawaniu...kobiet »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie ech
Już 10 czerwca w Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wykład o przeciwdziałaniu sprzedaży...kobiet.
Zdjęć: 1  

Pogryziony przez psa czuje się dobrze »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie pogryzienia 9-letniego chłopca przez psa rasy amstaff. Chłopiec przebywa w głogowskim szpitalu. Czuje się dobrze.

Areszt za dragi »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Prawie 3300 porcji marihuany zabezpieczyli głogowscy policjanci. 25 – letni mieszkaniec Głogowa został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz podejrzanemu grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 3  

Wodociągi raz jeszcze »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Sprawa oskarżenia byłego prezydent Głogowa, Zbigniewa Rybki o przekroczenie uprawnień ponownie trafi na wokandę. Legnicki Sąd Okręgowy rozpatrzył apelację od wyroku i dopatrzył się uchybień.

Odnowione place zabaw »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Nie będzie likwidacji placów zabaw na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze w Głogowie. Po majowej kontroli niebezpieczne elementy urządzeń zostaną wymienione na nowe.

Basen zamknięty »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Od jutra zamknięta będzie głogowska Pływalnia Chrobry. Z pływania na basenie miłośnicy tego sportu będą musieli zrezygnować na około trzy tygodnie.

Filateliści na rocznicę »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Rozstrzygnięto już konkurs na projekt pocztówki związany z Obroną Głogowa w 1109 roku. To jednak nie koniec konkursów związanych z obchodami.

Wciskał ludziom podróbki  »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie tom
Głogowscy policjanci zatrzymali na miejskim targowisku obywatela Bułgarii, który handlował podróbkami butów znanych firm. 41-letniemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.
Zdjęć: 3  

Zielone Świątki - sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie tom
Jutro przypada kościelne święto Zesłania Ducha Świętego. To jeden z dwunastu dni w roku, w którym obowiązuje zakaz handlu.

Postawa godna bohatera »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie tom
23-letni mężczyzna nie długo cieszył się saszetką grubo wypchaną pieniędzmi, którą ukradł kobiecie na miejskim targowisku. Po kilkunastu sekundach złodzieja dopadł jeden z przechodniów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie tom
Głogowska policja puszkuje zaginionego Patryka Mazura. 19-letni głogowianin wyszedł z domu 13 stycznia i od tamtej pory ślad po nim zaginął.
Zdjęć: 1  

Piosenki dla dużych i małych »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie ech
Już w najbliższą niedzielę (31 maja) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie organizuje koncert z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Piosenki dla dużych i małych”.
Zdjęć: 1  

Bombowy żart »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie ech
Dwaj nastolatkowie w wieku niespełna 13 i 14 lat zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów w kilka godzin po tym jak swoim telefonem z informacją o podłożeniu bomby zmusili do ewakuacji mieszkańców kilku domów.

„Działka” na rozluźnienie »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie ech
25 letni głogowianin postanowił się odprężyć próbując zażyć „działkę” amfetaminy” po tym jak wspólnie z 30 – letnim bratem próbowali odebrać dług od swojego znajomego.
Zdjęć: 2  

Marcin M.: "Sąd jest stronniczy" »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie ech
Nie odbyła się wczorajsza rozprawa przeciwko Marcinowi M. oskarżonemu o zabójstwo trzech osób. Sam oskarżony złożył wniosek o odroczenie, argumentując to tym, że chce zapoznać się z aktami sprawy.

Przedstawią swoje opinie »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie ech
Czy Marcin M., oskarżony o zabójstwo trzech osób w momencie popełniania czynów był niepoczytalny?

Z dzieckiem na „akcji” »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie ech
Kobieta i mężczyzna podejrzani o rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieże zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów. Para dokonała kilkunastu przestępstw w Głogowie i Lubinie.
Zdjęć: 1  

30 minut na skrzyżowaniu »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie ech
Zaledwie pół godziny potrzebowali głogowscy policjanci aby sprawdzić, czy uda się zwalczyć korki na jednym z najważniejszych głogowskich skrzyżowań.

Kim jest młoda kobieta? »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie ech
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, do jakiego doszło w dniu 12 maja 2009 roku ok. 21.30 w Głogowie na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i Wita Stwosza.

Drogi wyremontowane »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie ech
17 tysięcy złotych pochłonęły remonty dróg na terenie gminy Kotla. Za te pieniądze wymieniono nawierzchnię ponad 140 metrów dróg.

Okradali automaty »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie ech
Głogowscy policjanci zatrzymali wieczorem 18 maja dwóch mężczyzn w wieku 19 i 17 lat, którzy usiłowali włamać się do automatu na terenie jednej z galerii handlowych w mieście.

Ktokolwiek widział... »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie ech
Wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił, ani też nie skontaktował się z rodziną - policja szuka 60-letniego Władysława Dyndy.
Zdjęć: 1  

Pijani na drogach »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie ech
Majowy weekend przyniósł aż 9 zatrzymań nietrzeźwych kierujących. W sobotnie popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego głogowskiej policji zatrzymali 39 – letnią głogowiankę, która odjechała z miejsca kolizji drogowej.

Patrzcie na ręce policjantów »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie ech
Od środy do piątku w godzinach 15.00 do 17.00, policjanci z głogowskiej drogówki będą ręcznie kierować ruchem drogowym na newralgicznym skrzyżowaniu Aleja Wolności, ulica Brama Brzostowska i ulica Grodzka.

Pogotowie bogatsze o defibrylator »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie ech
35 tysięcy złotych – tyle zabezpieczono w budżecie miejskim Głogowa jako wsparcie dla oddziału Pogotowia Ratunkowego. Za te pieniądze zostanie zakupiony defibrylator.

21 postulatów Sierpnia 80 »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie ech
Wsparcie polskiego rolnictwa, emerytury i renty wolne od podatku dochodowego, kodeks pracy równy dla całej Europy, więzienie dla niepłacących za pracę i zrównanie pensji podstawowej dla całej Unii Europejskiej – to tylko kilka z 21 postulatów o jakie chce walczyć Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80.

Qlturalny weekend »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie ech
Już 22 maja (piątek) rozpocznie się weekend qlturalny w okolicach filmu organizowany w ramach Festiwalu w okolicach pięciu muz.
Zdjęć: 1  

Znakowali rowery »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie ech
Głogowscy policjanci znakowali rowery oraz zabezpieczyli trasę przejazdu w trakcie III edycji akcji „Nie ruszaj bez kasku”. Akcja prowadzona przez Stowarzyszenie Bezpieczny Rowerzysta już na dobre wpisała się w szeroki wachlarz działań propagujących bezpieczeństwo na drogach.
Zdjęć: 4  

„Fotografie” 13 maja »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie ech
Już w najbliższą środę otwarta zostanie wystawa prac uczestników warsztatów prowadzonych przez Barbarę i Jerzego Popielów w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.
Zdjęć: 1  

5 lat za komórkę »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie ech
Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, z którego okazja zrobiła złodzieja – ukradł telefon komórkowy kobiecie, która robiła zakupy. Został zatrzymany przez policję.

Życie w masce »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Kornelia Trytko
W stolicy Meksyku spędziła siedem miesięcy. Małgorzata Polańska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego opowiada nam, jak to jest żyć w „wymarłym” mieście, co robią, a raczej czego nie robią linie lotnicze, żeby zapobiegać epidemii i jak dzisiaj reagują na nią przyjaciele.
Zdjęć: 7  

Kosela do Europarlamentu? »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie ech
Polska Partia Pracy poinformowała o tym, że ich kandydatem z Głogowa, w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest Patryk Kosela. Mieszkańcy Głogowa poznali już Patryka Koselę jako działacza społecznego i szefa głogowskiego Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80. Kosela w wyborach nie startuje z ramienia żadnej partii politycznej.
Zdjęć: 1  

Zniszczyli auto »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie ech
Dwaj młodzi mieszkańcy Głogowa odpowiedzą przed sądem za zniszczenie auta. Właściciel straty oszacował na około 2 tysiące złotych.

O Magiczną Kielnię »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie ech
Już jutro uczniowie szkół naszego regionu zmierzą się w walce o Magiczną Kielnię. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie. Konkurs rozpocznie się jutro, w siedzibie szkoły. Początek o godzinie 9.00. koniec zmagań zawodników przewidziano na godzinę 14.00.

Egzamin trochę inaczej  »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Kornelia Trytko
Skrócenie minimalnego czasu egzaminu, losowanie zadań z obsługi pojazdu i obostrzenia na placu manewrowym to tylko część zmian, które już pod koniec maja mogą się pojawić podczas egzaminu na prawo jazdy.
Zdjęć: 2  

Diabeł powrócił »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie ech
Głogowscy policjanci prawie po roku od kradzieży odzyskali drewnianą figurę diabła, skradzioną z ogródka na terenie jednej z głogowskich posesji. Diabeł spokojnie pilnował teraz innego domu w mieście.
Zdjęć: 1  

Szlakiem Piastowskich Grodów »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie pp
Już dziś rozpocznie się 44. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakiem Grodów Piastowskich”. Zmagania cyklistów dobiegną końca dopiero w niedzielę, na mecie 3. etapu w polkowickim Rynku.

25 mln do podziału »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie ech
Już 14 maja zostanie ogłoszony konkurs o dotacje unijne dla dolnośląskich firm planujących inwestycje innowacyjne. Spieszymy poinformować, że są jeszcze wolne miejsca na szkolenie przygotowujące do składania wniosków o dofinansowanie z RPO.

Pobol: Czekam na rozprawę »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie ech
Starosta głogowski Anna Brok chce zwolnić z pracy Radosława Pobola, sekretarza powiatowego. Powodem takiej decyzji ma być brak porozumienia z pracownikiem i żadnej szansy na polepszenie tej sytuacji.
Zdjęć: 1  

Neo-Nówka i Paranienormalni »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Ewa Chojna
Już 9 maja mieszkańcy Głogowa mają szansę pośmiać się z najlepszymi...w hali GOS na kabaretonie Najśmieszniejsi 2009 wystąpi kabaret Neo-Nówka i Paranienormalni.
Zdjęć: 1  

Pomogli kierowcy »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie ech
Dzięki informacjom od kierowców, głogowscy policjanci 2 maja zatrzymali kierowcę ciężarowego Stara, który był załadowany węglem. Kierowca był kompletnie pijany i miał 3.10 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Łowili bez zezwolenia »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie ech
Trzech mężczyzn, 47 kilogramów ryb, sieci i ponton oraz Forda Transita bez ważnego ubezpieczenia OC zatrzymali wczoraj wieczorem głogowscy policjanci w miejscowości Wojszyn.
Zdjęć: 4  

Biegli z okazji rocznicy przystąpienia do UE »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Karolina Wieczorek
W pierwszy dzień maja bolesławieckimi ulicami wystartowali zawodnicy w ramach imprezy „Biegamy z Europą”. Jej honorowym patronatem był wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Szmajdziński.
Zdjęć: 3  

Pomógł choremu »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie ech
Policjant z głogowskiej drogówki pomógł mężczyźnie, który odprowadzając swoją córeczkę do domu dostał ataku epilepsji. Chory mężczyzna trafił do szpitala.
Zdjęć: 1  

Majówka w regionie »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Ewa Chojna
Dużo słońca, trochę muzyki i ogromna dawka dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać lubińską majówkę. Trochę mniej atrakcji mieli na długi weekend mieszkańcy Głogowa. Dla nich przygotowano głównie obchody świąt narodowych i składanie kwiatów pod pomnikami.
Zdjęć: 17  

Szulc: „Kosela przesadził” »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Ewa Chojna
Czy 250 osób zamieszkujących do tej pory w budynku przy ulicy Merkurego 6 trafi na bruk? Przedstawiciele władz miasta twierdzą, że osoby te nie płacą swoich rachunków i przez lata nie załatwiły spraw urzędowych dotyczących zameldowania w poszczególnych lokalach.
Zdjęć: 4  

Pomnik historii w Głogowie? »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie ech
Władze Głogowa chciałby wprowadzić głogowską Kolegiatę na listę pomników historii. Pomysł ten popiera Piotr Kownacki, szef kancelarii prezydenta RP, który gościł w Głogowie i zwiedził między innymi właśnie ten obiekt sakralny.
Zdjęć: 2  

Złapali wandala »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie ech
Nieletni wandal wpadł w ręce policji kiedy rozbijał szyby na przystanku. Okazało się, że jest pijany.

Feralne auto »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie ech
Policjanci z Głogowa zatrzymali 23 letniego mieszkańca gminy Grębocice, który w stanie nietrzeźwym kierował samochodem. Okazało się, że była to ta sama Kia Shuma, w której dwaj nietrzeźwi kierowcy usiłowali uciec patrolowi i zmieniali się przy kierownicy w trakcie jazdy.

Ostatni dzień na PITa »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie ech
Dzisiaj upływa termin składania rozliczeń podatkowych za roku ubiegły. Urzędy Skarbowe, przez ostatnich kilka dni wydłużyły czas pracy, ale i tak przyszykowane są na „nalot” podatników.

Kownacki w Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie ech
Sytuacja społeczno gospodarcza regionu będzie tematem dzisiejszego spotkania Piotra Kownackiego, szefa kancelarii prezydenta RP z samorządowcami naszego regionu.

O przemocy w rodzinie »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Ewa Chojna
Kat, który znęca się nad rodziną będzie musiał opuścić dom, maltretowani będą mieli dostęp do bezpłatnych obdukcji, a zakaz bicia dzieci ma na celu podnoszenie świadomości w rodzinie.
Zdjęć: 3  

Prezydent z absolutorium »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Ewa Chojna
Jan Zubowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu miejskiego w ubiegłym roku. Za jego udzieleniem zagłosowali radni koalicji, przeciw, cała opozycja.
Zdjęć: 1  

Promilowy rekordzista »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie ech
Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 54-letni mieszkaniec gminy Kotla, zatrzymany wczoraj popołudniu w Serbach.

Walczą o dach nad głową »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie ech
Za kilka minut pod głogowskim Ratuszem rozpocznie się pikieta mieszkańców bloku przy ulicy Merkurego 6. Na jutro zaplanowano pierwszą z szeregu rozpraw sądowych w sprawie przymusowych eksmisji z lokali hotelu socjalnego.

Wyrzucani na bruk? »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie ech
Jutro przed Urzędem Miejskim w Głogowie zbiorą się mieszkańcy hotelu socjalnego „Lipsk”, którym grozi eksmisja.
Zdjęć: 3  

Szukają świadków wypadku »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie ech
Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do jakiego doszło w Głogowie, w dniu 9 kwietnia na ulicy Sikorskiego w pobliżu wjazdu do byłej jednostki wojskowej.

Pijani zmiennicy »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie ech
W trakcie jazdy wyskoczył z auta, a na miejscu kierowcy zastąpił go kolega. Nic to jednak nie pomogło, obaj zostali zatrzymani przez policjantów. Byli kompletnie pijani.

Ostatni dzwonek na PITa »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie ech
Urzędy Skarbowe czeka inwazja petentów, którzy na ostatnią chwilę zostawili złożenie rocznego zeznania podatkowego. Żeby usprawnić pracę urzędy będą pracować nie tylko dłużej, ale również w sobotę.

Slot Art Festival »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
W dniach 1 i 2 maja w Nowogrodźcu będzie miało miejsce wielkie, nowatorskie wydarzenie, jakim jest SLOT FEST.
Zdjęć: 1  

Dwa dni świętowania w bibliotece »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie ech
Dzisiaj i jutro głogowska Miejska Biblioteka Publiczna świętuje Dni Książki oraz Praw Autorskich. Z tej okazji dla odwiedzających bibliotekę przygotowano mnóstwo atrakcji.

Studenckie środy »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie ech
Świetna zabawa do białego rana – tak zapowiada się pierwsza w historii Głogowa „Środa Studencka” zainicjowana przez Organizację Wspierania Aktywności Studenckiej.

Praca dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie ech
40 bezrobotnych mieszkańców z terenu pięciu sąsiednich gmin dostanie pracę w ramach projektu „Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciw powodziowej powiatu głogowskiego”.

Jeszcze kilka dni »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie ech
Jeszcze tylko do najbliższej soboty na parkingu Intermarché przy ulicy Kazimierza Sprawiedliwego w Głogowie kobiety mogą poddać się darmowym badaniom mammograficznym.

Za kółkiem z promilami »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie ech
Policjanci zatrzymali w nocy kierowcę Renaulta Clio, który prowadząc auto miał 2,46 promila alkoholu w organizmie. Jego samochód wypadł z drogi i uderzył w żywopłot.

Pijani na drogach »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie ech
Dwa przypadki nietrzeźwych kierujących, zbiegłych z miejsca kolizji to bilans minionego weekendu na drogach powiatu głogowskiego. 27 i 24-letni kierowcy usiłowali uciec z miejsca zdarzenia. Zostali zatrzymani przez policjantów. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Potrącony na pasach »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie ech
Z licznymi złamaniami do głogowskiego szpitala trafił 54-letni mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy. Kierująca autem kobieta była trzeźwa.

Prędkość »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie ech
Po raz kolejny głogowscy policjanci przeprowadzają akcję zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu. Kierowcy na drogach częściej niż zwykle mogą spotkać dziś fotoradar.

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Red.
Rośnie zainteresowanie lotami z Wrocławia do zagranicznych regionów turystycznych. W ofercie wrocławskiego Portu Lotniczego dostępne jest nowe połączenie, będące prawdziwą gratką dla podróżujących.

Dolnośląsko-opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie INTERIA.PL
Prof. Ryszard Legutko, Beata Kempa, Andrzej Jaroch i Sławomir Kłosowski to niektórzy z kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwość okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Zatrzymany po siedmiu latach poszukiwań »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie ech
Przez siedem lat poszukiwał go głogowski sąd, do tego dochodzi jeszcze list gończy wystawiony przez prokuraturę w Nowej Soli. W końcu, po tak długim czasie udało się zatrzymać 42-letniego Marka N... w Świnoujściu.

Most i obwodnice w przygotowaniu »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Ewa Chojna
190 milionów złotych dla regionu, tyle właśnie przeznaczy zarząd województwa na budowę mostu pomiędzy powiatem górowskim i lubińskim oraz budowę obwodnicy w Rudnej i w Górze.
Zdjęć: 1  

Świętują Dzień Sapera »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie ech
Dzisiaj głogowskie wojsko świętuje Dzień Sapera. Z tej okazji mieszkańcy Głogowa od rana mogą zwiedzać koszary.

Chciał wyłudzić kasę »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie ech
Wyłudzenie 20 tysięcy złotych z jednego z głogowskich banków udaremnili policjanci. Wszystko dzięki spostrzegawczości pracownika placówki.

Pobol: Nie zgadzam się z upomnieniem »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie ech
Niektórzy twierdza, że to już wojna, innego zdania jest główny zainteresowany, Radosław Pobol, sekretarz powiatu głogowskiego.
Zdjęć: 2  

Remonty, remonty »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie ech
Najbliższe miesiące na ulicach Głogowa upłyną pod znakiem remontów. Na pierwszy rzut władze miejskie wybrały drogi, które od dawna proszą się o renowację.

Bo pokłócił się z koleżanką »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie ech
22-letni mieszkaniec Głogowa zapłaci za swój gniew. Policjanci zatrzymali go kiedy wybijał szyby w Wyższej Szkole Zawodowej.

Utrudnienia na drodze »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie ech
Już w najbliższym tygodniu rozpocznie się przebudowa ulicy Budowlanej. W związku z tym poszczególne drogi zostaną wyłączone z ruchu kołowego.

Przepis na sukces »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie kt
Szczypta tajemnicy, trochę miłości, dobrze wyselekcjonowany odbiorca i przemyślana strategia marketingowa. Składniki trzeba odpowiednio wymieszać, aby w efekcie otrzymać światowej sławy bestseller.
Zdjęć: 2  

W ruinach praca wre »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie ech
Ponad milion złotych ma kosztować zabezpieczenie ruin Kościoła Świętego Mikołaja w Głogowie. Władze miasta od dłuższego czasu planowały udostępnienie obiektu dla zwiedzających.

Zarzuty dla kierownika budowy  »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie tom
Legnicka prokuratura sporządziła akt oskarżenia przeciwko kierownikowi budowy jednego z marketów ze sprzętem RTV w Głogowie. Mężczyźnie postawiono zarzut niedopełnienia obowiązków.

W Czarnobylu czas się zatrzymał »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Karolina Wieczorek
Karol Dudyński i Dawid Bociek w ostatni dzień marca wyjechali do Czarnobyla. Chcieli zobaczyć, jak wygląda to miejsce 23 lata po wybuchu.
Zdjęć: 16  

Spokojny weekend w regionie »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie ech
Świąteczny weekend na drogach naszego regionu upłynął w miarę spokojnie. Policjanci wyjeżdżali do wypadków i kolizji drogowych. Zatrzymano też pijanych kierowców.

Powiedz kto zaśmieca? »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie ech
500 złotych nagrody czeka na tego, kto wskaże człowieka, który wyrzuca odpadki tworząc nielegalne wysypiska śmieci.
Zdjęć: 1  

Postrzelał sobie »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie ech
Policjanci wydziału patrolowego głogowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który w parku miejskim strzelał do różnych przedmiotów z karabinka pneumatycznego. Podejrzanemu grozi kara grzywny lub aresztu.
Zdjęć: 3  

Chcieli okraść samochody »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie ech
Patrol policji zatrzymał dwóch mieszkańców Głogowa podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem trzech pojazdów m-ki Fiat 126p.

Zatrzymany po pościgu »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie ech
Policjanci z Głogowa po krótkim pościgu zatrzymali 31 -letniego mężczyznę, który kierując samochodem m-ki Daewoo spowodował kolizję, uszkodził znak drogowy oraz nie posiadał prawa jazdy.

Zaprojektuj własną kartkę »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie ech
900 rocznica walki o Głogów, którą w tym roku będzie świętować miasto jest doskonałą okazją do tego by uwiecznić to wydarzenie na pocztówce.
Zdjęć: 1  

Rozdawali ulotki, pouczali »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie ech
Po raz kolejny głogowska policja prowadziła działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zdjęć: 3  

Na ratunek dzieciom  »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Nie chce słuchać zeznań świadków »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie ech
Wczoraj, przed sądem w Zielonej Górze rozpoczęły się przesłuchania świadków w sprawie Mercina M. oskarżonego o zamordowanie trzech osób.

Oddali trzecie dziecko »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie ech
Kilkumiesięczna dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej, ponieważ jej rodzice stwierdzili, że nie mogą się nią zając. To nie pierwsze oddane przez nich dziecko. Wcześniej do nowych rodzin trafiły ich dwie starsze córeczki.

Zmiana organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie ech
W najbliższy wtorek (14 kwietnia) rozpocznie się naprawa sieci ciepłowniczej na ul. Galileusza-Andromedy przy Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie. Z robotami wiąże się zmiana organizacji ruchu.

Zatrzymany z podróbkami »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie ech
34-letni Bułgar został zatrzymany przez głogowskich funkcjonariuszy w trakcie kontroli targowiska. Sprzedawał odzież z podrobionymi znakami towarowymi.
Zdjęć: 3  

Bądź widoczny - bądź bezpieczny »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie ech
Głogowska policja w ramach obchodów Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa na Drodze rozdała rowerzystom kamizelki odblaskowe.

Zbadaj się »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie ech
Od 20 do 25 kwietnia przed sklepem Intermarché w Głogowie przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

Krwawy dobroczyńca »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Kornelia Trytko, współpraca Agata Jurczak
Mięso zabitych ludzi sprzedawane na targowiskach. Paski i szelki z ludzkiej skóry. 40 ofiar. Ponad 20 lat rzezi. Intrygująca, a jednocześnie ciemna karta z dziejów Ziębic, jest wciąż odkrywana na nowo.
Zdjęć: 9  

Krytyka polityczna rozpoczęła działalność »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie ech
Lewica w czasach kryzysu była tematem przewodnim pierwszego spotkania głogowskiego Klubu Krytyki Politycznej. Inauguracja odbyła się w EM Pubie działającym w MOK.
Zdjęć: 1  

Usłyszał zarzuty »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie ech
Mężczyzna, który śmiertelnie ranił swojego sąsiada w trakcie kłótni wytrzeźwiał i został przesłuchany przez prokuraturę. Postawiono mu zarzut zabójstwa.

Ach ta Mysia »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie ech
Zapraszamy na Teatr młodego widza. Już 19 kwietnia, o godzinie 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie wystawiony zostanie spektakl w wykonaniu Teatru imienia Norwida z Jeleniej Góry pod tytułem „Ach ta Mysia”.
Zdjęć: 1  

Rabusie automatów »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie tom
Trzech mieszkańców spod Głogowa wyspecjalizowało się w okradaniu automatów do gier. Raz bezczelnie wynieśli automaty z salonu, załadowali na przyczepkę i wywieźli do lasu, gdzie młotkiem rozbili kasetkę z pieniędzmi. Sprawcy w końcu wpadli.

Dzień Ziemi w Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie ech
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Zdjęć: 1  

Pilnujcie swoich psów »
Tekst opublikowany 2009-04-04, opracowanie ech
Pies rasy Amstaf pozostawiony bez należytego dozoru oraz bez kagańca i smyczy zaatakował przechodnia. W innym miejscu opiekun dwóch dużych psów wypuścił je na spacer bez żadnych zabezpieczeń. Sprawy te znajdą swój finał przed sądem grodzkim.

Bezpieczni na wiosnę »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie ech
Głogowscy policjanci przypominają o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu wiosenna pogoda sprzyja wycieczkom i uprawianiu sportów na świeżym powietrzu.

Pchnięty nożem »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie ech
Wczoraj, późnym wieczorem we wsi Wojszyn pod Głogowem doszło do tragedii. W trakcie kłótni pomiędzy dwoma mieszkańcami, jeden z nich został śmiertelnie raniony nożem.

Apeluje do prezydenta »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie ech
Patryk Kosela, działacz i mieszkaniec Głogowa apeluje do prezydenta o rozwiązanie umowy z firmą „Arsen” działająca na rzecz głogowskiej Komunikacji Miejskiej.

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie aw
Dla internautów mamy specjalny konkurs. Na rozdanie czekają bilety na koncert „Źródło”, na który składają się piosenki Jacka Kaczmarskiego i recital Krzysztofa Daukszewicza.
Zdjęć: 1  

Przetarg po raz drugi »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie ech
Prawdopodobnie już w kwietniu zostanie ogłoszony drugi przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej inwestycji w zatokę Neptuna.

Pielgrzymka do Jakubowa »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie ech
Już 4 kwietnia pielgrzymi wyrusza na V pieszą pielgrzymkę „Do źródła Świętego Jakuba” w Sanktuarium w Jakubowie.

Ku czci i chwale Ich pamięci »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Ewa Chojna
Był apel poległych i honorowa salwa, były też przemówienia i składanie wieńców pod pomnikiem Koalicji Antyhitlerowskiej. Dzisiaj uczczono 64 rocznicę zakończenia walk o Głogów.
Zdjęć: 7  

Chcieli 1 procent więcej »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Ewa Chojna
Głogowscy radni większością głosów zadecydowali o tym, ze nauczyciele dostaną 7 procent podwyżki dodatku motywacyjnego, nie zaś 8, czego domagały się związki zawodowe.

Kwiecień w MOK »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie ech
Poniżej przedstawiamy Państwu plan imprez na miesiąc kwiecień w Miejskim Ośrodku Kultury.

Walczyli o Głogów »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie ech
Już jutro, przy pomniku Koalicji Antyhitlerowskiej w Parku Słowiańskim rozpoczną się uroczystości związane z 64. Rocznicą Zakończenia Walk o Głogów.

Zatrzymani z dragami »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie ech
Miniony weekend przyniósł kolejne zatrzymania za posiadanie narkotyków. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lata. Łącznie mieli przy sobie prawie 40 porcji marihuany.

Ukradł kratę »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie ech
Niedługo cieszył się zdobyczą 19 letni głogowianin, który skradł kratę o wartości 300 zł z terenu budowy w centrum Głogowa. Winnego pomógł zatrzymać mieszkaniec Głogowa.

Utrudnienia w centrum miasta »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie ech
Dzisiaj w nocy przez centrum Głogowa organizowany jest przewóz ładunku ponadnormatywnego.

Nie dostaną pieniędzy »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie ech
Miasto starało się o fundusze z programu Dziedzictwo Narodowe. Niestety pieniędzy na zabezpieczenie ruin Kościoła Świętego Mikołaja w Głogowie nie ma.

Godzina dla Ziemi już w sobotę! »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie Karolina Wieczorek
W największych miastach świata na godzinę zgasną światła. Nie będzie to wina ani awarii, ani niezapłaconych rachunków. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie to bezprecedensowy apel o powstrzymanie zmian klimatu.

Zmiana przez maturę »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie ech
Organizacja imprez z okazji obchodów 900 rocznicy Głogowa to pomysły świeżo upieczonych władz Parlamentu Młodzieży Głogowa.

Będą czytać książki »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie ech
W przyszłą środę, 1 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury obchodzony będzie Międzynarodowy dzień książki dla dzieci.

Kryptonim „Narkotyki” »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie ech
Głogowscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przez dwa dni funkcjonariusze sprawdzali kierowców na zawartość narkotyków.

Remont Kazimierza Wielkiego »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie ech
W najbliższy poniedziałek rozpocznie się remont na ulicy Kazimierza Wielkiego. W związku z tym w rejonie najbliższych ulic zmieniona zostanie organizacja ruchu. Kierowców prosi się o cierpliwość.

Zmagania z angielskim »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie ech
Dzisiaj w PWSZ z zawiłościami języka angielskiego zmagają się uczestnicy dyktanda. Sprawdzian zorganizowano w ramach obchodów Dnia Nauki i Sztuki.

Ostatni dzień na badania »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie ech
Dzisiaj jest ostatni dzień badań mammograficznych zorganizowanych przez Fundację Muszkieterów.

Obniżą pensje zawodnikom? »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie ech
Głogowski AMD Chrobry ma kłopoty finansowe. Żeby skutki tego były jak najmniejsze, klub zwrócił się o pomoc do władz Głogowa.

Policjanci u przedszkolaków »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie ech
Głogowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych – cyklicznie spotykają się z dziećmi i uczą ich podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ostatnio gościli u przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka”.

O włos od tragedii »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie ech
Sprzeczka, szarpanina, picie alkoholu i niewłaściwe zachowanie pasażerów doprowadziła do tego, że jeden z nich wpadł na kierowcę autokaru, który na moment stracił panowanie nad pojazdem.
Zdjęć: 4  

Rodzinny biznes »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie ech
Dwaj mieszkańcy Lubina - ojciec z synem, zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów. 50 i 19 latek podejrzani są min. o kradzieże kół i kołpaków z samochodów.
Zdjęć: 2  

Dwa lata za kota »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie ech
Dwa lata więzienia grozi mężczyźnie, który w głogowskim hipermarkecie na oczach klientów brutalnie zamordował kota.

Nowe radiowozy w służbie »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie ech
Od dziś na ulicach miasta i powiatu można zobaczyć nowe policyjne samochody. Dwa nowoczesne busy marki Fiat Ducato i osobowy Kia Ceed zostały sfinansowane dzięki Ustawie o Modernizacji Policji.
Zdjęć: 3  

O przejrzystą strunę światła »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie ech
Jeszcze tylko dwa dni zostały na zgłoszenie się do udziału w II Herbertowskim Konkursie Recytatorskim.

Światła bez prądu »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie ech
Długo mieszkańcy Głogowa musieli czekać na sprawną sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Spadzistej z Poniatowskiego. W tym tygodniu ruszyły prace.

Kasa na okna »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie ech
Naprawa dachu, wymiana stolarki okiennej i utworzenie nowych pracowni – głogowska PWSZ otrzyma najwięcej - ponad siedem milionów złotych z kasy województwa.

Pomóż Łukaszowi »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie ech
Już w najbliższą sobotę w głogowskim klubie Mayday odbędzie się koncert charytatywny GRENDAFEST, a dochód z niego przekazany zostanie Łukaszowi Grendzie – 25-latkowi z amputowaną stopą.
Zdjęć: 2  

Nadzwyczajnie o Żarkowie »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie ech
Nadzwyczajna sesja i tylko jeden punkt obrad -wczoraj radni miejscy Głogowa przyjęli program rewitalizacji Głogowa na lata 2007 – 2013.

Zbigniew Leszko prezesem GOS »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie ech
Zbigniew Leszko został powołany na stanowisko prezesa Głogowskich Obiektów Sportowych.

Okradł dziewczynę »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie ech
Z mieszkania matki swojej dziewczyny ukradł przedmioty warte około 4,5 tysiąca złotych. Teraz odpowie za to przed sadem.

Białołęka dostała pieniądze »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie ech
60 tysięcy złotych zasili kasę przeznaczona na remont Kościoła w Białołęce w gminie Pęcław. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

Są wśród nas »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie ech
Już w najbliższy piątek (20 marca) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy autorstwa Renaty Hływy.
Zdjęć: 1  

Święty Hieronim pokutujący w Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie ech
Po 60 latach, dzięki licznym staraniom wrócił w końcu na swoje miejsce – obraz Świętego Hieronima pokutującego został uroczyście przekazany parafii kolegiackiej w Głogowie.

Laur za scenę w barze »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie ech
Unowocześniona scenka z filmu pod tytułem „Popiół i Diament” nakręcona przez głogowian w barze wygrała ogólnopolski konkurs pod nazwą „Zagraj to jeszcze raz”.
Zdjęć: 1  

Bawią i uczą »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie ech
Sześć grup zaprezentowało się na scenie w ramach Teatrapi, czyli krótkich spektakli opowiadających o problemach ludzi młodych, uzależnieniach i profilaktyce.
Zdjęć: 1  

Raz Dwa Trzy na Stachuriadzie »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie ech
Ustalono już program tegorocznej Stachuriady. Gwiazdą imprezy będzie zespół Raz Dwa Trzy.
Zdjęć: 2  

Odbierz swoje kołpaki »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie ech
Głogowska policja informuje, że właściciele skradzionych kołpaków mogą zgłaszać się po swoją własność.

5 lat za 50 złotych »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie ech
Policjanci Sekcji Kryminalnej zatrzymali dwie 19-latki, które próbowały „odzyskać” dług od swojej 19 letniej znajomej. Zmusiły ją m.in. do kąpieli w gliniance.

Biblioteka nieczynna »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie ech
Do 25 marca filia biblioteki miejskiej przy ulicy Jedności Robotniczej 15 będzie zamknięta.

Rewolucja islamska na ekranie »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie ech
W ramach DKF Miejski Ośrodek Kultury proponuje widzom „Persepolis”, pamiętnik z czasóe rewolucji islamskiej.

www.1109.pl »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie ech
Czy wiesz jakiej broni używały wojska Polskie w 1109 roku? A może interesuje Cię to jaką bronią dysponowano w trakcie bitwy w obronie Głogowa w tym roku?

Bez łączności ze światem »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie tom
Przerwanie światłowodu przez koparkę było przyczyną gigantycznej awarii sieci telekomunikacyjnej. Wielu mieszkańców Głogowa nadal pozbawionych jest dostępu do Internetu.

Uratowali im życie »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie ech
W ciągu ostatnich 24 godzin głogowscy policjanci dwukrotnie ratowali życie. Funkcjonariusze udzielili pomocy 44 letniej kobiecie oraz w porę zapobiegli próbie samobójczej 41 letniego mężczyzny.

Pijany spowodował wypadek »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie ech
25-letni głogowianin pijany usiadł za kółkiem i spowodował wypadek. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Sprzedawał kradzione »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie ech
50 sztuk kołpaków samochodowych znaleźli policjanci podczas zatrzymania 32 letniego głogowianina.
Zdjęć: 3  

Odwołane koncerty »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie ech
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie informuje, że zaplanowane na najbliższy piątek (13 marca) koncerty w ramach Muzycznej Sceny Młodych zostały odwołane.

Z plastikową fajką wodną »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie ech
Spotkali się w piwnicy jednego z głogowskich budynków i mieli zamiar zapalić marihuanę jednak przeszkodził im policjant.

Kradł energię »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie ech
Nawet do pięciu lat więzienia grozi mieszkańcowi głogowa, któremu udowodniono proceder kradzieży energii.

40 tysięcy dla szpitala »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie ech
Nie jeden, a nawet cztery kardiomonitory będzie mógł kupić głogowski szpital za pieniądze uzbierane w trakcie balu charytatywnego zorganizowanego przez posłankę Ewę Drozd.

Zamrożą swoje pensje? »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie ech
Czy zarząd KGHM Polska Miedź S.A. zamrozi swoje pensje i odrzuci podwyżkę wynagrodzenia o około 7 procent?

Odholować cię nie mogą - jazda bez OC »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie tom
Dobra wiadomość dla wszystkich zapominalskich kierowców. Jeśli nie masz przy sobie dowodu zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie dostaniesz mandatu, a twoje auto nie trafi na policyjny parking.

Pijane nastolatki  »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie tom
Głogowscy policjanci zatrzymali dwie młode pijane dziewczyny. Alkoholem raczyły się na skwerku w pobliżu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zabrał telefon, bo mu się spodobał  »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie tom
W biały dzień w centrum Głogowa, 19-latek napadł na 12-letniego chłopca. Napastnik zabrał swojej ofierze telefon komórkowy. Nie zdążył się jednak zbyt długo nacieszyć zdobyczą, bo błyskawicznie został schwytany przez funkcjonariuszy.

Kradziona bryka »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie tom
Do Urzędu Celnego w Legnicy zgłosił się mieszkaniec Głogowa, by zapłacić akcyzę za rocznego mercedesa, którego sprowadził z Włoch. Głogowianin nie nacieszył się jednak długo wypasioną bryką. Okazało się, że auto jest kradzione.

Złodziej grasował w szpitalu  »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie tom
Głogowscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który wykorzystując nieuwagę pracowników szpitala, ukradł portfel, karty bankomatowe, telefon komórkowy i pieniądze.

Nawrócony złodziej kołpaków  »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie tom
32-letni mężczyzna kradł w najlepsze kołpaki z opla corsy. Miał pecha, bo na gorącym uczynku złapała go właścicielka auta. Złodziej wrócił z kołpakami i przeprosinami.

Pijana matka »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie tom
Pijana matka spacerowała z trójką swoich dzieci po ulicach miasta. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W chwili zatrzymania przez policjantów była agresywna.

Zawyją syreny alarmowe »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
O godz. 10 i pół godziny później w całym powiecie głogowskim przeprowadzone zostaną próby sygnałów alarmowych.

Ojciec zmarłego dziecka skarży śledczych  »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
W samo południe w Sądzie Okręgowym w Legnicy rozpocznie się proces przeciwko głogowskiej prokuraturze. Śledczych z powództwa cywilnego skarży Andrzej Sepiół, ojciec zmarłego kilka lat temu dziecka.

Zabójca przed sądem »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
Po roku od tragicznych wydarzeń, w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze ruszył proces 25-letniego dziś Marcina M., oskarżonego o potrójne morderstwo w Serbach i Ciosańcu.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie  »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
W sali ślubów głogowskiego ratusza odbyła się uroczystość wręczenia państwowych odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie.

Uważajmy na fałszywego strażaka  »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
W Głogowie pojawił się fałszywy strażak. Mężczyzna odwiedza miejscowe firmy pod pretekstem przeglądu ważności i legalizacji gaśnic. Fałszywy strażak żąda od właścicieli firm opłaty za rzekomo robiony przegląd.

Po pijaku demolowali auta  »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
Do pięciu lat więzienia grozi mężczyznom, którzy po pijanemu uszkodzili sześć zaparkowanych aut. Wybijali szyby, zrywali tablice rejestracyjne, urywali lusterka.

Cel jest prosty - wygrać z Azotami »
Tekst opublikowany 2009-03-01, opracowanie tom
Szczypiorniści Chrobrego Głogów zagrają dziś w Puławach z niżej notowanymi Azotami. Obie drużyny mają własne cele, więc zapowiada się zacięta walka o każdy punkt.

Minimalna porażka Chrobrego  »
Tekst opublikowany 2009-03-01, opracowanie tom
W minorowych nastrojach z Puław wracają szczypiorniści Chrobrego Głogów. Spotkanie z Wisłą nie było łatwe i goście mieli ogromną szansę na zwycięstwo, ale dwa punkty zostały w Puławach.

Dwie butelki wina na słowo  »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie tom
Grzywna, a nawet utrata koncesji grozi właścicielowi jednego ze sklepów, w którym nieletni bez problemu kupił alkohol. Widząc posturę młodzieńca, sprzedawczyni doszła do wniosku, że jest pełnoletni.

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie Red.
Już w ten piątek rozdajemy wejściówki i kupony na najbliższe imprezy. Zobacz jak je otrzymać!

Balowali za utarg kawiarni »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie tom
Głogowscy policjanci ujęli dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat, którzy ukradli z kasy kawiarni 3,5 tys. zł. Gdy zostali zatrzymani, zdążyli już wydać wszystkie pieniądze na alkohol i gry na automatach.

„Zmyślone kwiaty i elementy retrospektywy''  »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie tom
W Galerii Edukacji Twórczej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż malarstwa Lucyny Skałeckiej – Włodarczak i Andrzeja Owczarka pt. „Zmyślone kwiaty i elementy retrospektywy''.

Ślad po nim zaginął  »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie tom
Głogowska policja poszukuje mężczyzny, który zaginął na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku i do tej pory rodzina nie miała z nim żadnego kontaktu.
Zdjęć: 1  

Dziesięć minut później, niż wcale »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie tom
Widząc jak wielu kierowców łamie przepisy ruchu drogowego, głównie przekraczając dozwoloną prędkość, głogowscy policjanci ruszą jutro na drogi, by studzić zapędy piratów.

Chrobry musi dziś wygrać »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie tom
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych powoli wchodzi w decydującą fazę. Do końca sezonu zasadniczego pozostały tylko cztery kolejki spotkań. Dziś Chrobry Głogów podejmie na własnym parkiecie akademików z Gdańska.

Plan wykonany - zwycięstwo Chrobrego  »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie tom
Ten mecz głogowianie musieli wygrać i wygrali. W dzisiejszym pojedynku ekstraklasy piłkarzy ręcznych, Chrobry pokonał akademików z Gdańska 30:26 (16:12).

Mistrzowie ortografii »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie tom
Ewa Zegler została mistrzynią ortografii w Wielkim Głogowskim Dyktandzie. Mistrzem kaligrafii został natomiast Leszek Rydz.

Pomóżmy Emilowi »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Red.
Emil ma epilepsję, nie widzi i nie chodzi z powodu porażenia czterokończynowego. Od lat trwa walka o zdrowie i choćby namiastkę normalnego dzieciństwa dla dziecka.
Zdjęć: 1  

Wisła za mocna - porażka Chrobrego »
Tekst opublikowany 2009-02-21, opracowanie tom
Podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego nie sprostali dziś Wiśle Płock. Pojedynek głogowian z wielokrotnym mistrzem Polski zakończył się dla tych pierwszych kompletną klapą.

Uderzenie jak warkot piły »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie Jacek Bomersbach
W miejscu katastrofy śmigłowca do ziemi wsiąkło ok. 500 litrów paliwa lotniczego. Aby nie doszło do skażenia strażacy chcą zebrać półmetrową warstwę gleby.
Zdjęć: 4  

Szukają świadków  »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie tom
Głogowska policja szuka świadków wypadku, do którego doszło przedwczoraj rano na drodze Sobczyce - Grodziec Mały. Pomocna będzie każda wskazówka do ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

Zabił kota? »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie ech
Głogowscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie brutalnego zabicia kota w jednym z hipermarketów w mieście. Teraz prowadzone są przesłuchania potencjalnych świadków.

8 lat za 2,5 zł »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie ech
Chciał zaoszczędzić 2,5 złotego, a teraz grozi mu do ośmiu lat więzienia. 57-letni głogowianin, w trakcie zakupów podmienił kody kreskowe i został zatrzymany.

Złodziej torebek »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie ech
Policjanci z Głogowa zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który wyrywał torebki kobietom. Na terenie miasta sprawca okradł przynajmniej sześć kobiet.

Wypadek czy kolizja? »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie ech
Dwa auta zderzyły się w okolicach Grodźca Małego i Sobczyc. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Drugą za pomocą ciężkiego sprzętu wyciągnięto z samochodu.

Komisja bada przyczyny »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie As
18 lutego br. o godzinie 9 na miejscu katastrofy lotniczej w Jarostowie w gminie Udanin rozpoczęła pracę Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która przystąpiła do oględzin miejsca katastrofy.
Zdjęć: 4  

Za zniszczone auta »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie ech
Głogowski sąd zajmie się sprawą 23-letniego mieszkańca Głogowa, który w listopadzie ubiegłego roku na jednej z ulic zniszczył kilkanaście samochodów.

Tragiczny lot »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie Beata Sadowska Jacek Bomersbach
Tragiczny wtorek na autostradzie A4. Najpierw karambol kilkudziesięciu aut, potem katastrofa ratunkowego śmigłowca spieszącego na pomoc poszkodowanym. Helikopter rozbił się pod Jarostowem. Zginęli pilot i sanitariusz.
Zdjęć: 10  

Będą szkolić rodziców »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie ech
Badania psychologiczne, liczne szkolenia oraz testy kompetencyjne – to wszystko będą musieli pozytywnie zaliczyć kandydaci na rodziców, którzy zgłoszą się na marcowy kurs do Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Głogowie.

Wyrok za dźganie nożem »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie ech
Na rok i sześć miesięcy więzienia została skazana Ewelina S., która w styczniu ubiegłego roku trzykrotnie nożem kuchennym ugodziła swojego męża.

Serby Stare z kanalizacją »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie ech
Pół roku prac remontowych, prawie dwa miliony złotych wydane, a w planie kolejne inwestycje – Gmina Głogów zakończyła właśnie budowę kanalizacji w miejscowości Serby Stare.

Chciał wyłudzić pieniądze »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie ech
Na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu chciał wyłudzić ponad 15 tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem.

Włamywacze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2009-02-16, opracowanie pp
14 lutego legniccy policjanci zatrzymali grupę włamywaczy usiłującą okraść salon gier. Mieszkańcy powiatu głogowskiego dopuścili się już podobnych czynów na terenie Dolnego Śląska oraz województwa wielkopolskiego.
Zdjęć: 1  

Sobotni wykład »
Tekst opublikowany 2009-02-13, opracowanie ech
W najbliższą sobotę w głogowskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym odbędzie się wykład na temat historii zabytków miejskich.

Misie na oddziale »
Tekst opublikowany 2009-02-13, opracowanie ech
Żarek i komisarz Lew zadomowili się na oddziale dziecięcym głogowskiego szpitala. Maskotki, a także książki i płyty z bajkami dla dzieci podarowali strażacy.

Trzy razy Piaf »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie ech
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na spektakl pod tytułem „Trzy razy Piaf”.

Pracodawca Roku wybrany »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie ech
Spośród kilkudziesięciu firm biorących udział w plebiscycie na Pracodawce Roku wybrano tych najlepszych.

Rozmowa z Anją Orthodox »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie Paweł Pawlucy
Liderka i wokalistka zespołu Closterkeller opowiada o pasji, dla której niemal porzuciła muzykę, o współpracy z Edytą Bartosiewicz oraz najnowszym albumie Closterkeller.
Zdjęć: 3  

Dostali pieniądze »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie ech
Pół miliona złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zasili fundusze na remont Kolegiaty.

Ukradł auto dziadka »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie pp
Wczoraj ok. godz. 19.00 funkcjonariusze głogowskiej policji otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu. Właściciel auta poinformował, że czynu dopuścił się jego wnuk będący pod wpływem alkoholu.

Koncert Marii Peszek »
Tekst opublikowany 2009-02-10, opracowanie ech
Na początku była „Miastomania”. Projekt składający się z płyty, przygotowanej przy współpracy z Wojtkiem Waglewskim, i spektaklu teatralnego wystawianego w warszawskiej Fabryce Trzciny, w którym Marysia Peszek w niepowtarzalny sposób ukazała piosenki z albumu w połączeniu z przedstawieniem multimedialnym. „Miastomania” wywindowała artystkę na sam szczyt polskiej sceny muzycznej.
Zdjęć: 1  

Poradź się prawnika »
Tekst opublikowany 2009-02-09, opracowanie ech
Teraz mieszkańcy powiatu głogowskiego nie będą musieli jechać do samego Głogowa, żeby skorzystać z bezpłatnych porad prawników.

Podsumowali 4 lata »
Tekst opublikowany 2009-02-09, opracowanie ech
Wszystko by zintegrować swoje szeregi, pokazać się mieszkańcom miasta i działać, tak można podsumować ostatnie spotkanie koła Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy im. Ziemi Głogowskiej.

Na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2009-02-09, opracowanie ech
Dwóch mężczyzn, mieszkańców jednej z podgłogowskich wsi zatrzymała policja w momencie kiedy włamali się do kiosku w miejscowości Włoszakowice.

Targi edukacyjne »
Tekst opublikowany 2009-02-08, opracowanie ech
Już jutro, 9 lutego ( poniedziałek) odbędą się IV Głogowskie Targi Edukacyjne.

Koniec internetowej hossy »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie RH
Setki mieszkańców naszego powiatu codziennie handluje poprzez internet, korzystając ze znikomych kosztów tej działalności. Już niedługo może się to jednak skończyć – Ministerstwo Finansów wkracza na wojenną ścieżkę.
Zdjęć: 1  

Klub Garnizonowy zaprasza »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie ech
Ci, którym nie udało się skorzystać z kompletnej oferty zwiedzania głogowskich fortyfikacji mają jeszcze szansę – w sobotę po raz kolejny będzie można zejść do podziemi.

Skargi na kontrolerów »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie Ewa Chojna
Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Głogowa, zbulwersowana zachowaniem kontrolerów firmy Arsen, pracujących na rzecz Komunikacji Miejskiej.

Wyłudzali sprzęt »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie ech
Na podstawie fałszywych zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu wyłudzili sprzęt RTV i komputery warte 6 tysięcy złotych.

Podarowali sprzęt szpitalowi »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie ech
Pompa infuzyjna podarowana przez Gminę Pęcław zasiliła głogowski oddział neonatologiczny. Wójt gminy planuje również kolejne dary dla szpitala.

Nagrodzeni za osiągnięcia »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie ech
Dzisiaj 133 sportowców i trenerów otrzyma listy gratulacyjne z rąk prezydenta Jana Zubowskiego. Takie wyróżnienia przyznawane są już od 15 lat.

Podróbki narzędzi »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie ech
Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za to, że pod jednym z głogowskich hipermarketów sprzedawali podrobione narzędzia. Grozi im 5 lat więzienia.
Zdjęć: 2  

Ruszył Express Nyski »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Red.
W ostatnich dniach stycznia WFP wprowadziła na rynek nyski kolejną wysokonakładową, bezpłatną gazetę informacyjno - reklamową – Express Nyski, połączoną z lokalnym portalem naszanysa24.net.

Płać więcej albo wyrób kartę »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie Ewa Chojna
Po wielu miesiącach i przekładanych terminach w końcu nadszedł kres papierowych biletów w komunikacji miejskiej w Głogowie. Teraz chcą jechać autobusem musisz mieć wyrobiona kartę.

ZZPPM opuszcza kurtynę milczenia »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie Ewa Chojna
- To pracownicy mają ponieść koszty kryzysu – mówił na dzisiejszej konferencji przewodniczący ZZPPM, Ryszard Zbrzyzny.
Zdjęć: 2  

Płace zamrożone »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie ech
Nadal nie ma porozumienia co do wzrostu wskaźnika płac w KGHM Polska Miedź S.A. Prezes zarządu podtrzymał swoją propozycję z poprzedniego spotkania ze związkami zawodowymi.

Uciekał na quadzie »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie ech
Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który na dziecięcym quadzie postanowił uciec przed patrolem policyjnym.

Głogowskie dyktando »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie ech
Wielbiciele skomplikowanych i rzadko spotykanych słów spotkają się na IV już Wielkim Głogowskim Dyktandzie. Tekst sprawdzianu przygotuje profesor Marian Bugajski.
Zdjęć: 1  

Wyżywał się na szybach »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie ech
Najpierw zbił szyby na klatce, potem przerzucił się na wiaty przystankowe, a na koniec zniszczył witrynę sklepową i ukradł parę rzeczy – za to wszystko grozi mu do 10 lat więzienia.

Koniec ferii - wracajmy bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-02-01, opracowanie tom
Kończą się zimowe ferie. Wielu z nas dzisiaj wraca do swoich domów. Po wczorajszych opadach śniegu, większość dróg jest wprawdzie przejezdnych, ale zachowajmy czujność i rozwagę.

Sport to zdrowie »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie ech
Upowszechnienie kultury fizycznej i sportu w nadchodzącym roku jest jednym z głównych zadań gmin. W Głogowie na konkurs na wykonanie zadań publicznych w tym zakresie wpłynęło 27 ofert.

Ważna jest każda złotówka »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie ech
Ostatnie miesiące w życiu Renaty Jędrak to nieustanna walka z ciężką chorobą i starania by uzyskać niezbędną kwotę pieniędzy na operację przeszczepu płuca.

Na sołtysa roku »
Tekst opublikowany 2009-01-30, opracowanie ech
Wpływ działalności kandydata na integrację społeczności lokalnej, rezultaty działalności zarówno w regionie jak i poza nim oraz dalsze plany związane z działalnością sołectwa – to podstawowe kryteria, które będzie oceniać kapituła konkursu na Sołtysa Roku.

Rusza wielka wyprzedaż w Media Markt!  »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie artykuł sponsorowany
W najbliższy piątek, 30 stycznia, o godz. 7. rano, rusza wielka wyprzedaż w sieci Media Markt. Każdy z 38 sklepów sieci, także w Legnicy i Głogowie, przygotował ofertę, która podgrzeje emocje każdego fana elektroniki użytkowej.
Zdjęć: 1  

W co wdepnął Bogdan Wenta, że miał takie szczęście? »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Przedwczoraj każdy fan szczypiorniaka przeżywał niebywałe emocje. Wielu sympatyków piłki ręcznej jeszcze długo po dramatycznym meczu naszych rodaków z Norwegami, było roztrzęsionych. Jak będzie jutro, gdy nasze Orły stoczą bój z Chorwatami?
Zdjęć: 1  

Okradli automaty do gier »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie ech
Do 10 lat więzienia grozi dwójce mężczyzn zatrzymanych za włamanie do automatów do gier.
Zdjęć: 4  

Wyrok za rosół »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie ech
Oblał innego mężczyznę rosołem powodując poparzenia ciała I i II stopnia. Trafił za to przed sąd i dostał wyrok w zawieszeniu.

Polska gra o medale »
Tekst opublikowany 2009-01-28, opracowanie ech
Mistrzostwa Świata w piłce Ręcznej Mężczyzn Chorwacja 2009 przyniosły już kilka radosnych niespodzianek dla kibicujących biało-czerwonym. Polska gra o medale.

Kolejne wyróżnienie »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie ech
Polkowicki Zanam-Legmet otrzymał kolejne wyróżnienie za prowadzenie firmy. Tym razem jest to certyfikat „Przejrzysta Firma”.

Zmiany na stołkach »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie ech
KGHM Ecoren wykupił akcje Dolnośląskiej Korporacji Ekologicznej, co pociągnęło za sobą zmiany na stanowiskach kierowniczych.

Wulgarnie obrażona maturzystka przemówiła »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie tom
Przez długi czas "firmowa dziewczyna" Konkretów.pl nie udzielała żadnych komentarzy. Przemówiła dopiero w ostatnich dniach.

Książki na monitorze »
Tekst opublikowany 2009-01-27, opracowanie ech
Potrzeby są coraz większe, książki drogie i mało którego studenta stać na ich zakup, dlatego też biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie wychodzi naprzeciw swoim studentom.

Skradziono samochód »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie ech
Na 4 tysiące oszacowany straty spowodowane kradzieżą samochodu z jednej z głogowskich ulic.

Jak uchronić się przed chorobą? »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie pp
Jeśli zaczynasz czuć objawy grypy, nie bagatelizuj ich! Liczba chorych stale rośnie, przychodnie w całym regionie przeżywają prawdziwe oblężenie pacjentów. Czy grozi nam epidemia?
Zdjęć: 4  

Zatrzymany po pościgu »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie ech
Nie chciał się zatrzymać do kontroli – miał kilka powodów – po pierwsze był pijany, po drugie poszukiwany przez sąd.

Wyróżnieni po latach »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie ech
I pracownicy i kadra zarządzająca – wszyscy byli świadkami wyprodukowania pięciomilionowej tony miedzi elektrolitycznej w Hucie Miedzi Głogów II.
Zdjęć: 1  

Przyjęcia są i będą »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie ech
KGHM Polska Miedź S.A. nie zamierza przerwać procedur zatrudniania ludzi na stanowiskach robotniczych, biuro prasowe dementuje informację jaka pojawiła się na stronie ZZPPM.

Budżet już niedługo »
Tekst opublikowany 2009-01-26, opracowanie ech
Budżet KGHM Polska Miedź S.A. na 2009 rok został już przygotowany, a dzisiaj zaprezentowano go Radzie Nadzorczej.

Śmierć na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-01-25, opracowanie pp
Minionej nocy 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego poniósł śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach.

140 na godzinę »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie RH
140 km/h na autostradzie i nawet do 120 km/h na dwupasmowych drogach ekspresowych - taką prędkość będzie można rozwijać wedle znowelizowanej ustawy o ruchu drogowym.
Zdjęć: 1  

Okrężna zamknięta dla aut »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie ech
Do jutra włącznie ulica Okrężna będzie zamknięta dla ruchu kołowego.

Wymień dowód nim go unieważnią »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie ech
Uwaga posiadacze dowodów osobistych, zmieniły się zasady unieważniania dokumentów.

Potrącony z promilami »
Tekst opublikowany 2009-01-23, opracowanie ech
Nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił pieszego przechodzącego przez pasy – poszkodowany został natychmiast przewieziony do szpitala.

Poszukiwany mężczyzna »
Tekst opublikowany 2009-01-22, opracowanie ech
Głogowscy policjanci szukają zaginionego Patryka Mazura. Każdy kto może pomóc w jego odnalezieniu proszony jest o pomoc.
Zdjęć: 1  

Weekend Qlturalny »
Tekst opublikowany 2009-01-22, opracowanie ech
Zapraszamy na niesamowite spotkanie z kulturą – Weekend Qlturalny w okolicach komedii już za tydzień.
Zdjęć: 1  

Dla Babci i Dziadka »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie ech
To jeden dzień w roku, a ile potrafi przynieść radości – w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka.

Dzień naszych Babć i Dziadków »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie Red.
W tym tygodniu najważniejsze będą nasze Babcie i nasi Dziadkowie. 21.01 i 22.01 obchodzą bowiem swoje święto.

Przestraszą kierowców? »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie ech
20 nowych masztów na fotoradary zamontowanych będzie wzdłuż drogi krajowej nr 3, od granic województwa lubuskiego do Jeleniej Góry.
Zdjęć: 1  

Związek Powiatów Polskich nie wie kto u nas rządzi! »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Burmistrzem Polkowic wcale nie jest Wiesław Wabik. Gminą Ścinawa w żadnym wypadku nie rządzi Andrzej Holdenmajer, a gospodarzem Przemkowa absolutnie nie jest Stanisław Pępkowski. Co więcej, funkcji wójta gminy Lubin nie sprawuje Irena Rogowska.
Zdjęć: 1  

W dziennikarstwie i …. »
Tekst opublikowany 2009-01-21, opracowanie tom
Koleżanki i koledzy z legnickich mediów już ochrzcili ewidentną pomyłkę Konkretów.pl jako największą wpadkę w historii regionalnego dziennikarstwa. Takiego błędu korekty jeszcze nie było!
Zdjęć: 1  

Kolejny z narkotykami »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie ech
Policjanci Sekcji Kryminalnej głogowskiej Komendy Policji, zatrzymali 23 letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania jego mieszkania znaleziono duże ilości marihuany.

Niedoszli złodzieje przed sądem »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie ech
Pisaliśmy już o dwóch młodych mieszkańcach Głogowa, których zatrzymano na gorącym uczynku, kiedy usiłowali łamać się do jednego ze sklepów na osiedlu Kopernika.

Kocham. Reaguję »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie ech
W połowie grudnia zeszłego roku do mieszkańców regionu, jak i całego kraju skierowano ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną prowadzoną pod hasłem „Kocham. Reaguję.”

Pieniądze na zabytki »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie ech
Tylko do końca stycznia można składać wnioski o dotację na ochronę zabytków. Do podziału jest 5 milionów złotych.

Ferie w Głogowie »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie ech
Co ośrodki kultury zaproponowały dzieciom i młodzieży, aby pozostając w domach nie nudzili się w trakcie ferii zimowych? Poniżej prezentujemy plan warsztatów, przedstawień i spotkań w Głogowie.

Ktokolwiek widział »
Tekst opublikowany 2009-01-20, opracowanie ech
Głogowscy policjanci poszukują Bartłomieja Dobrosia. Mężczyzna zaginął we wrześniu 2007 roku.
Zdjęć: 1  

Na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie ech
Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna zatrzymany przez policjantów. Za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem.

Uwaga kierowcy »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie ech
Tydzień czasu potrwa remont sieci ciepłowniczej, przez co zamknięta zostanie ulica Kasztanowa.

Prelekcje i konkurs »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie ech
Aleksandra Kurzyńska i Natalia Młynarczyk oraz Karol Kolerzak zajęli pierwsze miejsca w konkursach zorganizowanych przy współpracy dzielnicowych z Kotli z dyrekcją szkoły podstawowej.
Zdjęć: 5  

Wernisaż Dębskego »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie ech
Już w najbliższą środę (21 stycznia) w Spółdzielczym Domu Kultury Pegaz zorganizowany zostanie wernisaż prac Bogusława Dębskiego.

Kontrolują autokary »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie ech
Dzisiaj pierwszy dzień ferii zimowych w naszym regionie. Wiele dzieci i młodzieży skorzysta z wyjazdów, jednak warto zadbać o ich bezpieczeństwo również w czasie drogi.
Zdjęć: 2  

Rozmawiają o podwyżkach »
Tekst opublikowany 2009-01-19, opracowanie Ewa Chojna
Dzisiaj rozpoczęły się rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi, a zarządem KGHM Polska Miedź S.A. Przedstawiciele załogi domagają się podwyżek płac.

Bezpieczne ferie »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie ech
W najbliższy poniedziałek rozpoczną się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Jest to okres wypoczynku, licznych wyjazdów, jednak nie każdy będzie miał to szczęście.

Za dragi przed sąd »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie ech
Na około 180 porcji narkotyku starczyły by zapasy ukryte w mieszkaniu 25-letniego głogowianina. Mężczyźnie grozi wyrok do trzech lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Długie pożegnania z biletami »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie ech
Miało ich nie być już w ubiegłym roku, termin przedłużono do końca grudnia. Pomimo tego głogowianom bardzo ciężko pożegnać się z papierowymi biletami.

O Jasiu i Małgosi »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie ech
„Jaś i Małgosia" – bajka znana wszystkim. Niesforne dzieci drwala wyruszają z obiadem dla taty w las...

Żartował sobie, teraz odpowie »
Tekst opublikowany 2009-01-16, opracowanie ech
Głogowscy policjanci z Sekcji Kryminalnej zatrzymali 27 letniego mężczyznę, który wysłał w ciągu kilku dni ze swojego telefonu komórkowego prawie 1000 sms-ów.

Rozliczenie MOK »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie ech
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie rozlicza się z fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kolejny rok za nimi »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie ech
Miniony rok był dobry – tak podsumowują 2008 przedstawiciele spółki Mercus Software.

Poszukują świadków kolizji »
Tekst opublikowany 2009-01-14, opracowanie ech
Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, prowadzi postępowanie w sprawie kolizji drogowej, do jakiej doszło w Głogowie, w dniu 23 grudnia na skrzyżowaniu ulic Jedności Robotniczej z Sikorskiego.

Pod kryptonimem alkohol »
Tekst opublikowany 2009-01-13, opracowanie ech
Dolnośląscy policjanci rozpoczną jutro akcję prewencyjną pod kryptonimem „Alkohol”.

Zima w Twierdzy Głogów »
Tekst opublikowany 2009-01-13, opracowanie ech
Przedstawiamy plan imprez organizowanych w Twierdzy Głogów. Patronat nad nimi przyjął Jan Zubowski, prezydent Głogowa oraz Komendant Garnizonu Głogowskiego Płk. Marek Baraniak.

Chcieli wyłudzić 10 tys. »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie ech
Za pomocą zestawu dla dzieci „Mały drukarz” zrobili pieczątkę na zaświadczeniu o zarobkach i poszli z tym do banku po kredyt.

Nikt nie ucierpiał »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie ech
Wczoraj, tuż przed godziną 12.00 mieszkańcy Lubina, Polkowic, a nawet Głogowa odczuli silny wstrząs. W kopalniach nikt nie ucierpiał. Ten dzień był wolny od pracy.
Zdjęć: 1  

Proces przełożony »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie ech
Choroba obrońcy jest przyczyną przełożenia pierwszej rozprawy przeciwko Marcinowi M. oskarżonemu o dwa zabójstwa w miejscowości Serby i brutalne morderstwo w Ciosańcu.

Dali jej nadzieję »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie ech
Już niewielka suma pozostała do zebrania żeby Renata Jędrak miała szansę na przeszczep płuca. Ważne jest również to, że polscy lekarze wyrazili zgodę na operację poza granicami kraju.
Zdjęć: 2  

Zbierali pieniądze na wykrywanie nowotworów u dzieci »
Tekst opublikowany 2009-01-12, opracowanie Ewa Chojna
Zmęczeni ale zadowoleni ze swojej pracy zakończyli XVII finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze kwestujący w naszym regionie.
Zdjęć: 6  

Uwaga na fotorady  »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie tom
Wszystkim kierowcom, którzy przejeżdżają przez Kochlice radzimy, by zdjęli nogę z gazu! Na piratów czekają fotoradary.
Zdjęć: 1  

Marcin M. przed sądem »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie ech
Marcin M., sprawca zabójstw w Ciosańcu i Serbach stanie przed sądem. Początek procesu w najbliższy poniedziałek.

Englert, Seweryn, Szykulska, Dancewicz... »
Tekst opublikowany 2009-01-09, opracowanie tom
Jan Englert objął honorowy patronat nad 11. edycją Polkowickich Dni Teatru. Nazwisko patrona długo utrzymywano w ścisłej tajemnicy.
Zdjęć: 1  

Czołówka z busem »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie ech
Pijany kierowca uderzył w jadącego z naprzeciwka dostawczego busa. Kobieta kierująca samochodem trafiła do szpitala.

Uprzątnij biurko! »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie pp
Zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych to właśnie 8 stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Biurka.

Dodatkowe 15 milionów »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie ech
Kapitał zakładowy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa zwiększy się o 15 milionów złotych. Taką decyzję podjęło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy.

Nowe mieszkania socjalne »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie ech
Budowa mieszkań socjalnych przy ulicy Krochmalnej w Głogowie dobiegła końca. W czterech budynkach powstało 19 mieszkań.
Zdjęć: 2  

Autobus na drodze »
Tekst opublikowany 2009-01-08, opracowanie ech
Uwaga kierowcy! Na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Wałów Chrobrego doszło do awarii autobusu. Występują utrudnienia.

Więzienie jest jak wulkan »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
„Podczas odsiadki napisałem trzy licencjaty klawiszom i kilkanaście matur”, wspomina więzienne życie Sławomir Sikora.
Zdjęć: 2  

Nikt nie ucierpiał »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie ech
Dzisiaj rano wybuchł pożar w jednym z domów w miejscowości Sobczyce. Na szczęście mieszkańcom na czas udało się uciec.

Bez diet za posiedzenia »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie ech
Członkowie rad nadzorczych spółek podległych KGHM nie będą dostawać wynagrodzenia za udział w posiedzeniach rady.

Szkolili wolontariuszy »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie ech
Jak nie stać się ofiarą napadu, co zrobić i do kogo zwrócić się po pomoc w sytuacji zagrożenia, o tym i innych zasadach bezpieczeństwa rozmawiano z wolontariuszami WOŚP.
Zdjęć: 1  

Flowers na świątecznie »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie Ewa Chojna
Zespół Flowers to 5-osobowa grupa muzyczna. Na swoim koncie mają 2 nagrane teledyski i prawie ukończony materiał do pierwszej płyty.
Zdjęć: 3  

Podziemne miasto skarbów »
Tekst opublikowany 2009-01-07, opracowanie ech
Głogów to podziemne miasto skarbów, tak mówią członkowie zespołów badawczych zajmujących się badaniami miasta od blisko 20 lat.
Zdjęć: 7  

Dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2009-01-06, opracowanie Ewa Chojna
Najbliższa niedziela upłynie nam pod znakiem XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prawosławni świętują »
Tekst opublikowany 2009-01-06, opracowanie ech
Dzisiejszy wieczór będzie wyjątkowy dla wyznawców religii prawosławnej, ponieważ właśnie 6 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia.

Uratowana przed odmrożeniami »
Tekst opublikowany 2009-01-06, opracowanie ech
Głogowscy policjanci uratowali przed odmrożeniami kobietę, która w środku nocy na jednej z ulic złamała nogę i nie mogła się dostać do domu.

Remonty i inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-01-05, opracowanie ech
Optymalizacja kosztów i rozbudowa jednego z największych ośrodków wypoczynkowych – takie plany na najbliższy rok ma spółka Interferie.

Jeszcze kilka dni »
Tekst opublikowany 2009-01-05, opracowanie ech
Tylko kilka dni zostało chętnym do udziału w konkursie wokalnym Marzenia się spełniają do wypełnienia formularzu i złożenia w CK Muza.

Aktywizują bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2009-01-05, opracowanie ech
Kilka osób znalazło pracę, a pozostałe zdobyły nowe umiejętności lub zawód – tak wygląda podsumowanie projektu prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie.

Układ zbiorowy w Pol-Miedź-Trans »
Tekst opublikowany 2009-01-05, opracowanie ech
Koniec roku przyniósł dobre informacje pracownikom spółki Pol-Miedź-Trans. Po blisko roku negocjacji podpisano ZUZP.

Co na ferie? »
Tekst opublikowany 2009-01-05, opracowanie ech
Przedstawiamy Państwu plan imprez organizowanych w styczniu przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. W tym miesiącu czeka nas również jedna z największych imprez organizowanych w całym kraju, a mianowicie – kolejny, już XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jedźmy ostrożnie - na drogach śnieg  »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie tom
Dziś wielu z nas po długim weekendzie wraca do swoich domów. Uważajmy na drogach, bo w wielu miejscach panują iście zimowe warunki.

Groźny wypadek w Jerzmanowej »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie tom
Do groźnego wypadku doszło wczoraj przed południem w okolicy Jerzmanowej na trasie Polkowice - Głogów. W wyniku zderzenia trzech aut, do szpitala trafiło pięć osób.

„Gama” – od A do Z  »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie tom
Firma „Gama” to jeden z nielicznych dealerów w naszym regionie, który posiada dwa salony tej samej marki w różnych miastach.
Zdjęć: 1  

Nadchodzi trzecia generacja nowej „meganki”  »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie tom
Atrakcyjna stylistyka, która jest oznaką dynamiki i solidności auta. Taka jest nowa „meganka”.
Zdjęć: 3  

UOKIK przejął zadania inspekcji handlowej »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie tom
Zlikwidowano Główny Inspektorat Inspekcji Handlowej. Czy w związku z tym przestaną istnieć placówki terenowe, m.in. w Legnicy?

Sławomir Sikora spowiada się ze zbrodni  »
Tekst opublikowany 2009-01-04, opracowanie Tomasz Jóźwiak
"W ciągu dziesięciu lat siedziałem w 72 celach. Wielu skazanych to analfabeci, a niektórzy więzienni strażnicy to prawdziwe szumowiny".
Zdjęć: 1  

"Agregaci" po sylwestrze »
Tekst opublikowany 2009-01-02, opracowanie tom
Głogowscy policjanci ujęli dwóch mężczyzn, którzy z terenu stacji paliw ukradli... wózek z agregatem gaśniczym.

OtoGlogow.pl © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl