Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Głogów
Jakie zalety mają kołdry bambusowe?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Nie da się ukryć, że wybór odpowiedniej kołdry to nie jest proste zadanie. Na rynku znaleźć można wiele egzemplarzy, dlatego też podjęcie ostatecznej decyzji jest często dość problematyczne. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kołdry bambusowe. Dlaczego są one godne polecenia? Jakie zalety tej kołdry możemy wyróżnić? Czym dokładnie są? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.
Jakie zalety mają kołdry bambusowe?

Czym są kołdry bambusowe?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie kołdry bambusowej, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to po prostu kołdra, która posiada wypełnienie w postaci włókien celulozowych bambusa. Jeśli chodzi o podszycie kołdry, jest to najczęściej mieszanka celulozy bambusowej wraz z naturalną bawełną. W przypadku bambusa mamy do czynienia ze zdecydowanie lepszym stopniem absorpcji od bawełny, dlatego też wilgoć jest zdecydowanie lepiej odprowadzana. Jako ciekawostkę dla zainteresowanych warto przytoczyć, że kołdry bambusowe są produkowane właściwie we wszystkich rozmiarach i wariantach cieplnych. Dlatego też możemy je dobrać niezależnie od panującej pory roku. Moją ulubioną kołdrą ze sklepu https://posciel.to/koldry-bambusowe jest kołdra bambusowa marki Poldaun.

Idealne rozwiązanie dla alergików

Wiele osób zastanawia się, która kołdra będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku alergii. Chcemy w końcu, aby sen był w pełni komfortowy i gwarantował optymalne samopoczucie. Niektóre tkaniny nie są przeznaczone dla osób, które mają alergie, ze względu na to, że stosunkowo łatwo zbierają kurz i roztocza. Dodatkowo regularnie pojawia się kolejny problem w postaci prania. Dlatego też jeśli szukamy odpowiedniego rozwiązania, z pewnością możemy zdecydować się na włókna bambusowe. Jest to świetna forma ochrony przed wszelkimi uczuleniami. Wiele badań potwierdziło, że pościel bambusowa jest całkowicie bezpieczna, dlatego też osoba posiadająca alergię nie powinna się niczego obawiać. Warto wspomnieć również o tym, że takie rozwiązanie to gwarancja doskonałej wentylacji, w konsekwencji nie będzie żadnych problemów z przegrzewaniem się i poceniem. Specjaliści wielokrotnie potwierdzali, że uprawy bambusa charakteryzują się ekologicznością, dlatego też nie powinniśmy mieć żadnych obaw co do ewentualnych zanieczyszczeń pościeli.

Dlaczego warto wybrać kołdrę bambusową?

Należy jednak pamiętać o tym, że kołdra bambusowa nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla alergików. Jak wiemy ze szkolnych lat, bambus charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest lekki i trwały, dlatego wykonane z włókna bambusowego materiały mają podobne właściwości. Zapewniają odpowiednią higienę snu, co jest dla wielu bardzo istotnym aspektem. Warto wspomnieć o przewiewności i lekkości. Kołdra bambusowa cieszy się dużą popularnością ze względu na higroskopijność wypełnienia i materiału podszycia. Co to oznacza w praktyce? Mamy do czynienia z dobrym oddawaniem pary wodnej na zewnątrz. Co ciekawe, kołdra bambusowa jest również antystatyczna, dlatego też nie doświadczymy negatywnych i irytujących procesów elektryzowania.


MRo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl