Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Sobótka
CHCIAŁ "PRZEPALIĆ" MOTOROWER PO ZIMIE…

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Jazda bez kasku na motorowerze jest surowo zabroniona, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczna. Świadkami tak skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania byli policjanci z komisariatu w Sobótce. Widząc mężczyznę na skuterze oraz jego małoletniego pasażera bez kasków postanowili natychmiast zainterweniować. Jak się okazało, za kierownicą siedział 34-letni tata, a na przejażdżkę po lesie wybrał się ze swoim 13-letnim synem.

Patrolując sąsiednie miejscowości funkcjonariusze, aż przecierali oczy ze zdumienia, widząc mężczyznę na skuterze oraz jego małoletniego pasażera bez kasków.

Jak się okazało, za kierownicą siedział 34-letni tata, a na przejażdżkę po lesie wybrał się ze swoim 13-letnim synem. Brak kasków tłumaczył krótkim dystansem i chęcią jedynie "przepalenia" motoru po zimie dlatego „bujnęli się po lesie bez kasków”.

W podróż lekkomyślny tata oprócz syna zabrał również kilka piw, które spożył w trakcie postoju w lesie. Jak sam przyznał, nie był to pierwszy wpity tego dnia alkohol. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wskazało, że 34-latek wypił o wiele więcej niż deklarował. W organizmie nieodpowiedzialnego mężczyzny krążył alkohol o stężeniu ponad 3 promili!

Na szczęście na miejscu byli funkcjonariuszy z komisariatu pod Ślężą, a ich natychmiastowa reakcja i przerwanie tak skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania z pewnością zapobiegły tragedii.

Zgodnie z treścią art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, ale o tym zdecyduje sąd.


polDzisiaj
Poniedziałek 15 lipca 2024
Imieniny
Henryka, Igi, Włodzimierza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


Ku przestrodze - z archiwum policji
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
Wypadek  na Łokietka
Fotoprzestroga
Wypadek na łokietka
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
ZAGINĄ\Ł
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
ku przestrodze
Fotoprzestroga
Fotoprzestroga
OtoGlogow.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl